Anasayfa Sektörel Hindistan'da Şoke Eden Talep! 9 Kripto Borsası Engellenebilir

Hindistan'da Şoke Eden Talep! 9 Kripto Borsası Engellenebilir

Sektörel

Hindistan Mali İstihbarat Birimi, 9 büyük kripto para borsasının internet adreslerinin engellenmesini talep etti.

Hindistan'da Şoke Eden Talep! 9 Kripto Borsası Engellenebilir

Hindistan hükûmeti, yerel kara para aklamayla mücadele yasaları kapsamında 9 popüler offshore sanal dijital varlık hizmet sağlayıcısı (VDASP'ler) için "show cause notice" yayınladı.

Dün yapılan duyuruda; Mali İstihbarat Birimi'nin (FIU), ülkede yasa dışı olarak faaliyet gösterdikleri için 9 kripto para borsasının alan adlarını kara listeye alma emri verdiği belirtildi.

Hindistan En İyi Kripto Borsalarını Engelleyecek

Bildirimde yer alan kripto para borsalarının isimleri Binance, Kucoin, Huobi, Kraken, Gate.io, Bittrex, Bitstamp, MEXC Global ve Bitfinex'tir. Tüm bu borsalar küresel kripto işlem hacmi açısından en üst sırada yer alıyor ancak Hindistan'da faaliyet göstermek için herhangi bir yetkiye sahip değiller.

Bildirimde, "FIU IND Direktörü, Hindistan'da Kara Para Aklamayı Önleme Yasası hükümlerine uymadan yasa dışı olarak faaliyet gösteren söz konusu kuruluşların URL'lerini engellemek için Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı Sekreterine yazdı." denildi.

Hindistan'da Şoke Eden Talep! 9 Kripto Borsası Engellenebilir

Hindistan'da Faaliyet Göstermek İçin Kayıt Şart

Kripto para borsalarının Hindistan'da faaliyet göstermesine izin verilmektedir ancak ülke, yerel kara para aklama karşıtı yasalar uyarınca onlara ağır kısıtlamalar getirmiştir. Hindistan, diğer varlık sınıflarındaki kayıplara karşı herhangi bir ofset imkanı olmaksızın kripto kazançlarına yüzde 30 vergi uyguluyor.

Duyuruda, şu ifadelere yer verildi:

Yükümlülük faaliyete dayalıdır ve Hindistan'da fiziksel olarak bulunma şartına bağlı değildir. Yönetmelik, PML Yasası kapsamında VDA SP'lerine raporlama, kayıt tutma ve diğer yükümlülükler getirmektedir ve bu yükümlülükler arasında FIU IND'ye kayıt da yer almaktadır.

Hindistan'da 31 adet kayıtlı kripto para borsası bulunmaktadır. FIU'ya göre, ülkede herhangi bir kayıt olmadan faaliyet gösteren birçok offshore borsa, "Hintli kullanıcıların önemli bir kısmına" hitap ediyor.

Hindistan'da Şoke Eden Talep! 9 Kripto Borsası Engellenebilir içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan