Kripto Para Haberleri

Hindistan’ın Başı Yasaklar ile Derde Girebilir

Hindistan Hükümeti, kripto paraları yasamakla konusunda fazlasıyla kararlı görünüyor. 1970’li yıllarda buna benzer bir diretme ile gündeme gelen Hindistan, olumsuz sonuçlar ile karşı karşıya gelmiş ve hatta büyük bir ayaklanma ile baş etmek zorunda kalmıştı. Şimdilerde benzer bir urum elbette yaşanmaz ancak suç oranının artacağını net bir şekilde ön görebiliyor ve tahmin ediyoruz.

Yasaklar ve yaptırımlar ne kadar büyük ve baskıcı olursa karşılığını da o denli güçlü şekilde alıyorsunuz. Aslında geçmişte bunu en iyi gören ülkelerin başında geliyorlar ancak bu tutumunu sürdürmekte ısrarcı olduklarını da görebiliyoruz.

Yasaklar başladığı andan itibaren illegal kripto borsaları ve yatırım araçları ile de mücadele etmek zorunda kalacaklar. Dünya gündemi an itibarıyla dijital varlıklar ile çalkalanıyor ve milyonlarca insan bu varlıkları destekliyor. Hükümetin yaptığı şey ise tamamen teknolojiye karşı gelmek ve yenilikleri kısıtlamaktır.

Yatırımcıları Hapis Cezası Bekliyor

Bitcoin ban
Hindistan’ın Başı Yasaklar ile Derde Girebilir 2

Hükümet, yatırımcıları bir kez daha uyardı. Elindeki varlıkları 6 aylık süre zarfında elden çıkarmayan yatırımcılar, hapis cezasına çarptırılacak. Hükümetin neden bu denli katı bir tutum sergilediği henüz tespit edilebilmiş değil. Blockhain teknolojisine yakın durmaları ancak kripto paralara uzak kalmaları gerçekten şaşırtıcı. Hali hazırda birçok hükümet bu konuda adım atmaya devam ediyor ancak Hindistan kadar katı tutum sergilemediklerini de bir kez daha ifade etmek isteriz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum hard fork öncesi ''stok'' yapan yatırımcılar sayesinde değer kazanabilir

Bu katı tutumun sonuçlarını hep birlikte göreceğiz ve yatırımcılar hali hazırda sosyal medya üzerinden tepkilerini göstermeye devam ediyorlar. Vergi konusu da en büyük sorunlardan bir tanesi ancak eminiz ki bu konuda daha ılımlı bir tavır sergilenecektir.

Hali hazırda ülkemizde de aynı konu konuşuluyor ve vergi sorunu çözümlendikten sonra dijital varlık piyasasının daha güvenilir bir hal alacağını da ön görebiliyoruz. en az sizler kadar merak ve heyecan içerisinde bu konunun çözümlenmesini bekliyor ve gelişmeleri de bu adres aracılığı ile aktarıyor olacağız. Geleceğin para birimleri eminiz ki yakın gelecekte daha güvenilir ve daha dikkat çekici bir seviyeye taşınacaktır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu