Hollanda Bankası: Envanter izleme platformunu başlattık

1 Dakikada Okunabilir


Hollandalı banka ABN AMRO, 17 Mayıs’ta yayınlanan bir basın bülteninde Forcefield adlı bir blok zinciri envanter izleme platformu başlattıklarını kamuoyuna açıkladı.

Nesnelerin İnterneti kapsamında olduğu açıklanan platform hakkında çok fazla bilgi verilmedi ancak bankanın amacının bu konuda kendisini geliştirmek olduğu ve bu konuda yapılan çalışmaları desteklemeye devam edecek oldukları ve kendi çalışmalarında büyük bir destek ile çalışmalara devam edeceklerini açıkladı.

Forcefield, geçen yıl tek başına bir ürün olarak geliştirildi ve danışmanlık firması Accenture ile yürütülen başarılı konseptten hemen sonra daha fazla ön plana çıkabildi.

Hollandalı banka ABN AMRO, emtiaların yönetiminde bu platformdan yararlanma sayesinde maliyetlerinin büyük bir düşüş eğilimi gösterebileceğini ve bu konuda yapılan çalışmalara ABN AMRO emtia işlem maliyetlerini düşürmek amacıyla devam edecek olduğunu kamuoyuna açıkladı.

ABN AMRO Ticaret ve Finans Genel Müdürü Karin Kersten, platformun emtia ticareti tedarik zincirini güçlendireceğini söyledi:

İlgili taraflar daha etkili kontrollerden, daha fazla verimlilik, şeffaflık ve izlenebilirlikten faydalanacaktır.

Duyuruda Accenture, Anglo American, CMST International, Hartree Partners, ING Bank, Macquarie, Mercuria ve OCBC Bank’ın Forcefield’ı kullanmak için bir mutabakat zaptı imzaladığını kamuoyuna resmen açıkladı.

Avrupanın gelişmiş ülkeleri arasında olan ve ekonomisi ile dikkat çeken büyük bir ülke olmasa da ekonomisi büyük olan dünyanın en uzun boylu erkek ve kadınlarının yaşadığı Hollanda bu konuda da kendisini geliştirmeye adamış gibi görünmekte.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
121
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
121
Şaşkın
Lol Lol
242
Lol
Harika Harika
121
Harika
Korkunç Korkunç
80
Korkunç
Ali Gülle
Hayatımın büyük bir kısmını geçirdiğim İstanbul'dan hemen sonra Avrupa'ya taşınmam ile kripto para sahibi olmam aynı zamana denk geliyor. Avrupa'da kripto paraların daha fazla insana ulaşması ve daha fazla insanın bilgi sahibi olması için buradayım.
error: Kopyalama Engellendi!