Bitcoin Haberleri

Hollandalı Kulüpte Bitcoin Dönemi Başlıyor

Spor dünyasının kripto paralar ile yakından ilgilenmesini her zaman için doğru bulduk ve hem piyasaların reklamı hem de dijital paraların geleceğin para olmasına katkısı bakımından önemli bir gelişme diyebiliriz. bu gelişmeye katkı sağlayan önemli bir kulüp daha oldu ve Hollanda temsilcisi Az Alkmaar, aldığı karar ile birlikte bizleri bir kez daha şaşırtmayı başardı.

Yerel kripto para borsası ile ortaklık çalışmasına girdiğini duyuran kulüp, taraftar token çalışmalarının yanı sıra artık ödemelerini de kripto para aracılığı ile yapacak. Bu dünya üzerine bir ilk değil ancak Hollanda spor dünyası için bir ilk olduğunu belirtmek gerekiyor.

Taraftar token projeleri birçok kulüp tarafından aktif edildi ve hali hazırda çalışmalarına devam eden çok sayıda futbol ve basketbol kulübü olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Peki AZ Alkmaar, bu çalışma ile neyi hedefliyor? Gelin hep birlikte olayın detaylarına da göz atmış olalım.

Futbolcu Ödemeleri Kripto Para ile Yapılacak

btc ile ödeme

Transfer, kiralama, bonservis, maaş ve sözleşmeye dair çok sayıda ödeme artık kripto paralar ile yapılacak. Evet yanlış duymadınız! Kulüp gerçekten ilginç bir karar aldı ve bunu da resmi olarak duyurdu. Futbolcular ödemelerini kripto para ile alacak ve sponsor anlaşmalarında da bu urum geçerli olacak.

Hollanda’nın en büyük kulüpleri arasında gösterilen Alkmaar, kendi içinde büyük bir yeniliğe imza atarken diğer spor kulüplerini de harekete geçirmeyi başardı. Az önce de ifade ettiğimiz gibi günümüzde spor dünyasındaki birçok cami bu şekilde ödeme yapmaya hazırlanıyor. Taraftar token projesi ile başlayan furya, sponsorluk anlaşmaları ile devam etti ve şimdilerde transfer ücreti ve maaşların kripto para ile ödenmesi de bu işin en güzel kısmı oldu.

Büyük kulüplerin bu konuda adım atıyor olması kripto para yatırımcıları için de harika bir gelişme. Bu durum piyasalara da olumlu yansıyacak ve varlıkların yükselişine tanıklık ediyor olacağız. Ümit ediyoruz ki diğer kulüpler de kripto paralar ile ilgili adım atsın ve piyasaya katkıda bulunsun.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu