Coin Fiyatı

Holo (HOT) Fiyatı ve Grafiği – 1 Holo (HOT) Kaç TL Kaç Dolar?

Holo (HOT) Nedir?

Holo, merkeziyetsiz uygulamalara ev sahipliği yapmak amacıyla tasarlanan ve Holochain kullanılarak oluşturulan “eşler arası dağıtılmış bir platform” olarak tanımlanıyor. Holochain, blok zinciri teknolojisinin kullanımını gerektirmeyen merkeziyetsiz uygulamaları geliştirmek için oluşturulmuş bir yapıdır. Holo, Holochain kullanılarak oluşturulmuş uygulamalar ile daha geniş internet arasında bağlantı kurmayı hedefliyor. Holo, merkeziyetsiz uygulamalara rahatlıkla erişim sağlanabilen bir piyasa ve ekosistem sunuyor. Söz konusu projenin tokeni ise ERC-20 tokeni olan HOT.

Blok zincirine alternatif olarak görülen Holochain, geliştiricilere merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmaları için bir yapı sunuyor. Bu da veriye bağlı blok zincirinden temsilci merkezli bir sisteme geçiş ile sağlanıyor. Holochain’in metodu, global bir konsensüs sağlamaktan kaçınıyor. Holochain, her temsilcinin özel bir forka sahip olduğu temsilci sistemini kullanıyor. Böylece blok zinciri çözümlerini uğraştıran ölçeklenebilirlik problemlerinin de önüne geçiliyor. Holochain tarafından barındırılan bütün merkeziyetsiz uygulamaların daha az kaynakla çok daha fazlasını yapması sağlanıyor.

Holochain sistemi, ağda bulunan her bir düğümün ya da her bir temsilcinin, sürekli olarak genel blok zincirinin güncellenmiş bir kaydını tutmasını gerektirmiyor. Her düğüm, kendi blok zincirinde çalışıyor. Söz konusu blok zinciri, düğümün eşsiz kriptografik anahtarı ile etkileşime geçiyor. Genel blok zincirini bir nehir olarak düşünün. Her düğüm, nehri besleyen daha küçük bir akarsuya benziyor. Devre dışı kalan düğüm, genel zincirin bir forkunu oluşturuyor. Fakat genel zincir, düğümlerden birinin devre dışı kalmasından etkilenmeden ilerleyişini sürdürüyor.

Öte yandan, hepimiz iş kanıtını kullanan kripto para birimlerinin ne kadar enerjiye gereksinim duyduğunu biliyoruz. Fakat Holochain, çevreye zararlı olan blok zincirlere yeşil bir çözüm olarak ortaya çıktığını savunuyor. Holochain üzerinde bulunan düğümler bütün blok zincirini depolamadığı ve doğrulamadığı için geleneksel blok zincirlerine kıyasla oldukça düşük bir bant genişliği yüzdesi bulunuyor.

Düğümler, bütün blok zincirindeki verilerin kopyasını tutmuyor. Bunun yerine her bir düğümün zincirinde bulunan verileri doğrulamak için bir dizi kuralın devamlılığı sağlanıyor. Söz konusu doğrulama da dağıtılmış hash tablosunda gerçekleşiyor. Yani devre dışı kalan bir düğümün verileri genel blok zincirinde kaybolmuyor. Bunun yerine kısıtlı bir kopya tutuluyor ve kurallara göre de doğrulanıyor.

Holochain’in, çok sayıda bireysel girdi gerektiren bütün merkeziyetsiz uygulamalar için uygun olduğunu söyleyebiliriz. Burada her birey, tüm girdilerin sınırlı bir kopyasına erişim sağlayabiliyor. Holochain tarafından ortaya konan acil kullanım durumu ise sosyal medya platformları olarak biliniyor. Holochain’in aynı zamanda kolektif zekâ projeleri, sadakat programları, itibarlı kripto para birimleri, tedarik zinciri yönetimi ve eşler arası platformlar gibi birçok alanda iyi bir şekilde çalışacağı da ifade ediliyor. Bahsettiğimiz projeler, temsilci merkezli doğası sebebiyle Holochain için oldukça uygun projelerdir.

Holochain, genel blok zincirinde mutlak gerçeklerin bulunmadığını, sadece daha büyük bir resim oluşturmak amacıyla bir araya getirilebilecek olan her bir düğümün bireysel bir perspektife sahip olduğunu vurguluyor.

İlginizi Çekebilir: Holochain (HOT) Nedir? Nasıl Alınır?

Holo (HOT) Hangi Borsalarda Bulunur?

Holo (HOT), çok sayıda borsada listelenen bir kripto para birimi. Söz konusu borsalar arasında en popüler kripto para borsası olan Binance de yer alıyor. Holo (HOT); Binance dışında Uniswap, Gate.io, BigONE, ProBit Global, Crypto.com Exchange, WazirX, Bitexen ve Paribu gibi borsalarda da listeleniyor.

Holo (HOT) Fiyatı ve Grafiği – 1 Holo (HOT) Kaç TL Kaç Dolar?

Son Dakika Holo (HOT) Fiyatı 2021

Holo (HOT) fiyatı şu anda dolar seviyesinde. Türk Lirası karşılığına baktığımızda, Holo (HOT) fiyatı şu anda TL seviyesinde. Holo (HOT), 13 Mart 2020 tarihinde 0,0002189 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesini gördü. Öte yandan, Holo (HOT), 5 Nisan 2021 tarihinde 0,03157 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Holo (HOT) Piyasa Değeri

Holo (HOT) piyasa değeri şu anda dolar olarak ifade ediliyor. Holo (HOT) piyasa değeri, 2021 yılının başında 107,092,623 dolar olarak kayıtlara geçmişti. Holo (HOT) toplam arzı 177,619,433,541 HOT olarak belirtiliyor. Şu anda dolaşımda 172,673,864,848 HOT yer alıyor.

Holo (HOT) Hacmi

24 saatlik Holo (HOT) işlem hacmi şu anda dolar olarak ifade ediliyor. Holo (HOT) işlem hacmi, 2021 yılının başında 11,244,282 dolar olarak kayıtlara geçmişti. Holo (HOT) işlem hacmi, Haziran ayının başında ise 155,159,171 dolar olarak gerçekleşmişti.

Holo (HOT) Grafiği

Holo (HOT) grafiğine baktığımızda, 2020 yılının başında 0,0006292 dolar seviyesinde işlem gördüğünü, 13 Mart 2020 tarihinde tüm zamanların en düşük seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 0,0002189 dolara kadar gerilediğini, söz konusu tarihte 53,101,384 dolarlık piyasa değerine ve 8,107,481 dolarlık işlem hacmine sahip olduğunu fark ediyoruz.

Holo (HOT), 2021 yılının başında 0,000602 dolar seviyesinde işlem görmesinin ardından 5 Nisan 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 0,03157 dolara yükseldi. Holo (HOT), söz konusu tarihte 4,818,035,849 dolarlık piyasa değerine ve 1,739,404,601 dolarlık işlem hacmine sahip oldu.

Şu anda dolar seviyesinde olan Holo (HOT), dolarlık piyasa değerine ve dolarlık işlem hacmine sahip görünüyor.

Holo (HOT) grafiği şu şekilde:

Holo (HOT) Alınır mı?

Wallet Investor, Holo (HOT) için “mükemmel bir uzun vadeli (1 yıllık) yatırım” ifadesini kullanıyor. Holo (HOT) fiyatının bir yıl içerisinde 0,0169 dolara kadar yükselebileceği, yani yüzde 150’den fazla getiri elde edilebileceği, bu durumda Holo (HOT) yatırımının kârlı olabileceği belirtiliyor.

5 yıllık tahminlere göre ise Holo (HOT) fiyatının, 4 Temmuz 2026 tarihinde 0,06034 dolara kadar yükselmesi bekleniyor. Şu anda 100 dolarlık bir yatırım gerçekleştirdiğinizi düşünelim. Bu durumda söz konusu yatırımınız, 2026’da 980 doları geçebilir.

İlginizi Çekebilir: Hot Coin (HOT) Nedir? Nasıl Alınır?

Holo (HOT) Madenciliği

Holo (HOT) madenciliği yapılamıyor. Öte yandan, Holo (HOT) staking için de uygun değil. Sürdürülebilir kalmak için bazı özel teknolojiler sunan Holo (HOT), mevcut duruma daha verimli bir alternatif olarak yeni bir sürdürülebilir ekonomik modelin entegrasyonunu sağlıyor. Bu nedenle kullanılan elektrik de minimum seviyede oluyor. İş kanıtını kullanan protokollerde elektriğe yönelik gereksinim sürekli artıyor. Haliyle Holochain’in çevre dostu yaklaşımı çok daha iyi görünüyor.

Holochain’de madencilere gereksinim duyulmuyor çünkü her bir düğüm kendi blok zincirinde çalışıyor. Blok zinciri de düğümün benzersiz kriptografik anahtarıyla etkileşime geçiyor. İşlem ücretleri bu nedenle çok az oluyor. Yani söz konusu platform, bu özelliğiyle diğer platformlardan oldukça farklı bir yere sahip.

Holo (HOT) Yorumları

Holo (HOT) hakkında yapılan yorumlar şu şekilde:

Denemek için Paribu’dan 3,500 HOT aldım. Fakat bozdurmak istediğim zaman çekim masrafı olarak 2,500 HOT kesiliyor. Paribu’yu ve bu coini asla tavsiye etmiyorum.

20 gündür arada al-sat yapıp genel olarak elimde tutuyorum. CHZ’den bir miktar kazanıp daha sonra HOT’a geçtim. Paramı da ikiye katladım.

Azıcık HOT aldıktan sonra unutmuştum. Bir baktım üç katına fırlamış. Çok alsam batıyorum, az alsam uçuyorum. Böyle bir şey yok.

Arkadaşım yatırım yaptıktan sonra 20 bin lira kaybetti. Ama bu düşüşün coinle hiçbir ilgisi yok. Genel piyasa hareketi nedeniyle yaşandığını düşünüyorum.

Mart-Nisan ayılarında 6 sıfırlı binler kazanmıştım. Fakat düşüşe geçince çıktım. Dibe vurmasının ardından tekrar parayı bastım. İki gün içerisinde yüzde 15’lik bir yükseliş kaydetti. Ben geleceğin Bitcoin’i olacağını düşünüyorum. Bana iyi kazandıran bir coin oldu.

Holo (HOT) Geleceği 2021

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, Holo (HOT), Ağustos ayında ortalama 0,00897 dolar seviyesinde işlem görebilir. Eylül ayında ortalama 0,00829 dolar ve Ekim ayında ortalama 0,00853 dolar seviyesinde olacağı tahmin edilen Holo (HOT), Kasım ayında ortalama 0,00866 dolar ve Aralık ayında 0,00839 dolar seviyesinde işlem görebilir.

Ağustos ayı fiyat tahmini

Trading Beasts tarafından yapılan tahminlere göre, Holo (HOT) fiyatının, Ağustos ayının başında 0,00796 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor. Beklenen maksimum fiyat 0,01007 dolar iken, beklenen minimum fiyat 0,00684 dolar olarak ifade ediliyor. Ay sonu fiyat tahmini ise 0,00805 dolar.

Eylül ayı fiyat tahmini

Holo (HOT) fiyatının, Eylül ayının başında 0,00805 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. Beklenen maksimum fiyat 0,01019 dolar iken, beklenen minimum fiyat 0,00693 dolar olarak belirtiliyor. Ay sonu fiyat tahmini ise 0,00815 dolar.

Ekim ayı fiyat tahmini

Holo (HOT) fiyatının, Ekim ayının başında 0,00815 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor. Beklenen maksimum fiyat 0,01030 dolar iken, beklenen minimum fiyat 0,00701 dolar olarak ifade ediliyor. Ay sonu fiyat tahmini ise 0,00824 dolar.

Kasım ayı fiyat tahmini

Holo (HOT) fiyatının, Kasım ayının başında 0,00824 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. Beklenen maksimum fiyat 0,01043 dolar iken, beklenen minimum fiyat 0,00709 dolar olarak belirtiliyor. Ay sonu fiyat tahmini ise 0,00834 dolar.

Aralık ayı fiyat tahmini

Holo (HOT) fiyatının, Aralık ayının başında 0,00834 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor. Beklenen maksimum fiyat 0,01056 dolar iken, beklenen minimum fiyat 0,00718 dolar olarak ifade ediliyor. Ay sonu fiyat tahmini ise 0,00844 dolar.

Holo (HOT) Güvenilir midir?

Holo ağı, geleneksel blok zinciri teknolojisini kullanmayan Holochain ile merkezi internet arasında bağlantı kurar. Bu yüzden ağlarını güvenceye almak için global bir konsensüsten kaçınır. Her bir merkeziyetsiz uygulama, kendi doğrulama kurallarına ve kriptografik olarak imzalanmış kayıtları saklayabileceği bir yerel hash zincirine sahiptir.

Verilerin birden fazla düğüm arasında iletilmesi durumunda rastgele eşler, doğrulayıcı olarak hareket eder. Rastgele eşler, verileri alır ve daha sonra da doğru kuralları takip edip etmediğini doğrular. Doğrulayıcılar, iyi verileri birbirleriyle paylaşmak, kötü veriler hakkında uyarıda bulunmak ve kötü aktörleri kara listeye almak amacıyla “dedikodu protokolü”nü kullanır.

Holo, herhangi bir varlığın çok fazla güç sahibi olmasına ilişkin tehlikeleri en aza indirgemek amacıyla mümkün olduğu kadar merkeziyetsiz bir şekilde oluşturuldu.

Öte yandan, uygulamalar ile ana bilgisayarlar arasında bulunan bağlantının uçtan uca şifreli olduğunu belirtmeyi de unutmayalım. Holo, global olarak dağıtılmış bir sunucu ağı kullanır. Saydığımız tüm bu sebeplerden dolayı Holo ağının güvenilir olduğunu söyleyebiliriz.

Holo (HOT) Nereden Satın Alabiliriz?

Holo (HOT), çok sayıda borsada listeleniyor. Binance, Uniswap, Gate.io, BigONE, ProBit Global, Crypto.com Exchange, WazirX, Bitexen ve Paribu gibi borsalardan Holo (HOT) satın almanız mümkün. Holo (HOT), 2021 yılındaki yolculuğuna 0,0006 dolarlık bir işlem fiyatı ile başladı.

Nitelikli ekip üyeleri ve geliştiriciler, BUIDL gibi en son teknolojileri oldukça hızlı bir şekilde benimsiyorlar. Holo (HOT), teknolojiye ve trendlere rahatlıkla ayak uydurabildiği için çok daha fazla benimsenecek gibi görünüyor. Yapılan tahminlere göre, Holo (HOT) fiyatının hem kısa vadede hem uzun vadede artış göstermesi bekleniyor. Bu nedenle Holo (HOT) satın almanız size beklediğiniz kârı getirebilir.

Holo (HOT) Fiyatı ve Grafiği – 1 Holo (HOT) Kaç TL Kaç Dolar?

1 Holo (HOT) Kaç TL?

1 Holo (HOT) şu anda TL’den işlem görüyor. Holo (HOT), şu ana kadar en yüksek 0,2738 TL’yi gördü. En düşük seviye ise 0,001899 TL olarak gerçekleşti.

1 Holo (HOT) Kaç Dolar?

1 Holo (HOT) şu anda dolardan işlem görüyor. Holo (HOT), şu ana kadar en yüksek 0,03157 doları gördü. En düşük seviye ise 0,0002189 dolar olarak kayıtlara geçti.

Holo (HOT) Yükselir mi?

Holo (HOT) fiyatının kısa ve uzun vadede nasıl bir seyir izleyebileceğine dair tahminlere bakalım.

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, Holo (HOT) fiyatının, 2022 yılında 0,01019 dolara, 2023 yılında 0,01230 dolar, 2024 yılında 0,01491 dolara, 2025 yılında 0,01842 dolara, 2026 yılında 0,02066 dolara, 2027 yılında 0,02239 dolara ve 2028 yılında 0,02722 dolara kadar yükselmesi bekleniyor.

Wallet Investor, Holo (HOT) fiyatının, bir yıl içerisinde 0,0169 dolara ve 5 yıl içerisinde 0,06034 dolara kadar yükselebileceğini ifade ediyor.

Gov Capital, Holo (HOT) fiyatının, bir yıl içerisinde 0,011489 dolara ve 5 yıl içerisinde 0,0517 dolara ulaşabileceğini belirtiyor.

Trading Beasts tarafından yapılan tahminlere göre ise Holo (HOT) fiyatının, 2022 yılının Ocak ayında ortalama 0,00855 dolar ve Aralık ayında ortalama 0,00980 dolar, 2023 yılının Ocak ayında ortalama 0,00992 dolar ve Aralık ayında ortalama 0,01122 dolar, 2024 yılının Ocak ayında ortalama 0,01133 dolar ve Aralık ayında ortalama 0,01254 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor.

Holo (HOT) Ne Zaman Çıktı?

Holo, aslında 2016 senesinde bir proje olarak ortaya çıktı. Geliştirme sürecinin ardından Holo, ERC-20 tokeni olan HOT tokenini 2018 senesinde piyasaya sürdü. İlk dijital para arzında 20 milyon dolardan fazla finansman sağlandı. HOT, yatırımcılar arasında yoğun bir ilgi gördü.

Holo (HOT) Kurucusu Kim?

Holochain’in arkasında bulunan geliştiriciler oldukça tecrübeli isimler. Kurucu ortakların her ikisi de 34 yıllık programlama tecrübesine sahip. Arthur Brock, Holochain’in arkasındaki Baş Mimar’dır. 1984 yılından beri kodlayıcı olarak görev yürüten Brock, yapay zekâ sistemleri üzerinde çalışıyor. Öte yandan, söz konusu isim, 2001 yılından beri online alternatif para sistemi tasarımcısı olarak görev yürütüyor.

Eric Harris-Braun, Holochain’in arkasındaki Yönetici Mühendis’tir. Harris-Braun, 1984 yılından beri kodlayıcı, 1988 yılından beri de tam zamanlı programlayıcı olarak çalışıyor. Yıllardır eşler arası iletişim uygulamaları tasarımcısı olarak görev yürüten Harris-Braun, aynı zamanda web uygulama geliştiricisi olarak da biliniyor. Söz konusu isim, sistem tasarımı konusunda da tecrübeye sahip.

Holochain’in çekirdek geliştiricileri ise David Meister ve Nicolas Luck’tur. Meister, Avustralyalı bir yazılım mimarı olmakla birlikte 10 yıldan fazla tecrübeye sahiptir. Luck ise elegant yazılım çözümleri geliştirme konusunda 10 yıldan fazla deneyime sahip olan Alman bir yazılım mimarıdır.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu