Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Hong Kong borsası Bitcoin’i 159 dolar daha pahalı fiyatla satıyor!

Hong Kong son zamanlarda ciddi bir tarihi boyutların üzerinde kriz yaşıyor. Hong Kong yönetimi ve Çin merkezi hükümeti arasında suçluların iadesi konusunda anlaşmalar geri çekilirken, bu konuda ciddi bir baskı var. Çin yönetimi son dönemde Hong Kong konusunda daha agresif bir siyaset yürütmeyi tercih ederken, Pekin yönetimine karşı ayaklanan özerk yönetimin sınırları kapsamında yaşayanlar ülkenin geleceği açısından önemli bir yere sahip.

Hong Kong sınırlarında yaşayanlar olası bir suçlu iadesi ve benzer bir durumu kabul etmeyecek olduklarını ve asla buna izin vermeyecek olduklarını ifade ederken, Pekin yönetiminin Hong Kong’u ”arka bahçesi” olarak görmemesi gerektiğini, gerekirse savunma konusunda kendilerini savunabilecek durumda olduklarını ifade ediyorlar.

Hong Kong özerk bölgesinde yaşayan 8 milyon kadar insan bu konuda hukukun üstünlüğüne uyulması gerektiğini ve merkezi yönetimin kararlarının Hong Kong içişlerine kadar karışmasına izin verilmemesi protestolarında toplanmış ve bu konuda ana caddeleri kapatmıştı.

Bugün ise Hong Kong’da yaşanan bu siyasi kriz sebebiyle Hong Kong merkezli bir kripto para borsasının 159 dolar fazla fiyat ile Bitcoin satışı yaptığı ve Bitcoin’in olası siyasi krizler ve savaşlarda bir güvenilir liman ve sığınak olarak görüldüğünün bir kanıtı olduğu iddia edildi. Hong Kong yerel medyasında da vuku bulan haber, kripto para birimi yatırımcılarının Bitcoin’i bir alternatif değil, bazen ilk para olarak görebilecek oldukları ve 159 dolar fazla fiyatla satılsa da talep olduğunu gösterdiğini açıkladı.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu