Anasayfa Sektörel Hong Kong'dan Dikkat Çeken Kripto ETF Açıklaması: Hazırız!

Hong Kong'dan Dikkat Çeken Kripto ETF Açıklaması: Hazırız!

Sektörel

Hong Kong düzenleyicileri, spot kripto ETF başvurularını değerlendirmeye hazır olduklarını bildirdi.

Hong Kong'dan Dikkat Çeken Kripto ETF Açıklaması: Hazırız!

Hong Kong düzenleyicileri, spot kripto borsa yatırım fonları (ETF'ler) için başvuruları değerlendirmeye hazır olduklarını söyledi.

Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) ve Hong Kong Para Otoritesi (HKMA), ortak bir açıklamada, sanal varlık ortamının, SFC'nin "yalnızca profesyonel yatırımcılara yönelik" bir düzenleme yaklaşımı formüle ettiği 2018'den bu yana değiştiğini söyledi.

Hong Kong'un Kripto Konusundaki Yaklaşımı

Hong Kong'dan Dikkat Çeken Kripto ETF Açıklaması: Hazırız!

Hong Kong, bu yıl kriptoya yönelik yaklaşımını gevşetiyor. Düzenleyicilerin, perakendenin dijital varlıklara maruz kalması konusundaki görüşleri değişti. Ekim ayında SFC, daha geniş bir yatırımcı yelpazesinin spot kripto ve ETF yatırımlarına katılmasına izin vermek için kural kitabını güncelledi.

Daha sonra geçen ay SFC CEO'su Julia Leung; düzenleyicinin, perakende yatırımcıların spot kripto ETF'leri satın almalarına izin verme yolunda ilerlediğini ve herhangi bir riskin ele alınması koşuluyla "verimliliği ve müşteri deneyimini artıran yenilikçi teknolojiyi kullanan teklifleri memnuniyetle karşılayacağını" söyledi.

İki düzenleyici, Cuma günkü açıklamada, "Sanal varlık ortamı hızla gelişti ve ana akım finansa doğru genişlemeye başladı. SFC, sanal varlık spot borsa yatırım fonları dahil olmak üzere sanal varlıklara maruz kalan diğer fonların yetkilendirilmesine yönelik başvuruları kabul etmeye hazırdır." ifadelerini kullandı. 

Açıklama, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun önümüzdeki yılın ilk birkaç haftasında bir spot Bitcoin ETF'ini onaylayacağı yönündeki spekülasyonları şiddetlendiriyor. 

Kaynak: CoinDesk

Hong Kong'dan Dikkat Çeken Kripto ETF Açıklaması: Hazırız! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Ticaretinin Kralı: Merkezi Olmayan Borsalar (DEX) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Bitcoin ETF Nedir?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Birimleri Neye Göre Yükselir?
Rehber Burak Atik
Piramit ve Ponzi Sistemler Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan