Anasayfa Sektörel Hong Kong'dan Kriptolara Agresif Yaklaşım: Mayıs'ta Geliyor!

Hong Kong'dan Kriptolara Agresif Yaklaşım: Mayıs'ta Geliyor!

Sektörel

Hong Kong, kripto borsası lisanslama çerçevesini yayınlayarak kripto para birimleri için daha fazla düzenleyici netlik sağlamada bir sonraki adımı atıyor...

Hong Kong'dan Kriptolara Agresif Yaklaşım: Mayıs'ta Geliyor!
  • Hong Kong'un yeni kripto para birimi lisanslama çerçevesinin Mayıs ayında çıkması bekleniyor.
  • Menkul Kıymetler ve Vadeli işlem Komisyonu (SFC) CEO'su Julia Leung, Bloomberg'e yönergelerin bir danışma sürecini takip ettiğini söyledi.
  • Hong Kong'da hizmet sunmak isteyen şirketlerin komisyona başvurması ve komisyondan lisans alması gerekecek.

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli işlem Komisyonu (SFC) başkanı Julia Leung, Perşembe günü Bloomberg'e yönergelerin Mayıs ayında beklendiğini söyleyerek bunu açıkladı. Yasanın Haziran ayından itibaren yürürlüğe girmesi bekleniyor. Spesifik olarak, lisanslama yönergeleri, her dijital varlık hizmet sağlayıcısının ve operatörünün düzenleyici kurumdan onay almasını ve almasını gerektirecektir.

Leung'a göre, dijital varlıklar düzenleme çerçevesi, geçen yıl Ekim ayında hükümetten bir politika açıklaması yapan hayati bir danışma sürecinden sonra geliyor. Açıklama, merkeziyetsiz finans (DeFi) ve değiştirilemez tokenler (NFT'ler) gibi sektörler de dahil olmak üzere dijital varlıkları düzenleme ihtiyacının altını çizdi.

SFC'nin danışma sürecini takiben çeşitli oyunculardan 150'den fazla yanıt aldığı bildirildi.

Hong Kong'un Kripto Çerçevesi, AB'nin MiCA Onayından Sonra Geldi!

Hong Kong, kendisini önde gelen kripto dostu bir yargı alanı haline getirmiş gibi görünse de son zamanlarda kripto düzenlemesine agresif bir yaklaşım benimsedi. Son zamanlardaki idari politikalar, gerçekten de şehir devletinden faaliyet göstermek isteyen şirketlerin sayısının 100'e yaklaştığını gördü.

Hong Kong'dan Kriptolara Agresif Yaklaşım: Mayıs'ta Geliyor!

Kripto para borsaları dışında, Web3 güvenliği, blockchain ödemeleri ve altyapıda şu anda SFC'nin lisanslanmasını izleyen çok sayıda proje ve platform var. Son zamanlarda, Avrupa Birliği parlamentosu, AB'deki kripto endüstrisi için düzenleyici netliğin anahtarı olarak selamlanan MiCA düzenlemesi olan Kripto Piyasaları Yasasını onaylamak için oy kullandı.

Birçok gözlemci, 2024'te yürürlüğe girmesi beklenen yasanın kripto için yeni bir çağın habercisi olacağını söylüyor.

Hong Kong'dan Kriptolara Agresif Yaklaşım: Mayıs'ta Geliyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik