Kripto Para Haberleri

HSBC MicroStrategy hisse yasağı hakkında açıklama yaptı! İlginç Bitcoin detayı…

HSBC, HSBC InvestDirect müşterilerinin Bitcoin endişeleri nedeniyle MicroStrategy hisselerinin satın almasını yasakladığını doğruladı.

Bir HSBC sözcüsü; “HSBC’nin sanal para birimlerine doğrudan maruz kalmaya iştahı yok ve değerini sanal para birimlerinden alan ürünleri veya menkul kıymetleri kolaylaştırma iştahı kısıtlı” dedi.

Geçtiğimiz hafta HSBC’den 29 Mart tarihli bir mesaj sosyal medyada ortaya çıktı. Bu mesaj, halihazırda MicroStrategy hisselerine sahip olan HSBC InvestDirect kullanıcılarının ek hisse satın almasını veya devretmesini yasakladı. Bununla birlikte banka, MicroStrategy hisselerinin elde tutulmasına, satılmasına ve aktarılmasına izin veriyor.

MicroStrategy ise Bitcoin yanlısı bir şirkettir. İstihbarat şirketi olan MicroStrategy şu anda yaklaşık 5.5 milyar dolar değerinde 90.531 Bitcoin’e sahip. Hatta MicroStrategy, Pazartesi günü bildirdiğimiz gibi bazı kurul yöneticilerine Bitcoin ile ödeme yapacağını duyurdu.

Bitcoin alan diğer şirketlerin hisseleri

HSBC, artan sayıda bankanın kripto para alanına girdiği bir zamanda kripto paralar konusunda ihtiyatlı olmaya devam ediyor. Goldman Sachs geçen ay, bu yılın ikinci çeyreğinde özel varlık yönetimi müşterilerine Bitcoin ve diğer kripto para yatırım araçları sunacağını söyledi. Morgan Stanley ise müşterilerine kripto para alanında yatırımlar sunmaya başladı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Rusya Özerk Bölgesi Turizm İçin Blockchain Kullanacak

HSBC’nin kısıtlamalarının yalnızca MicroStrategy hissesi için mi yoksa Tesla ve Square gibi diğer Bitcoin alan şirketlerin hisseleri için mi geçerli olduğu hala açık değil. Riot Blockchain, HIVE Blockchain ve Hut 8 Mining gibi Bitcoin madenciliği şirketlerinin hisse senetlerinin de bu kısıtlamaların bir parçası olup olmadığı da belli değil.

HSBC sözcüsü bu kısıtlamaların yeni olmadığını ve 2018’den beri yürürlükte olduğunu söyledi. HSBC’nin dünya çapındaki tüm müşterilerinin MicroStrategy hisselerini veya yalnızca belirli ülkelerdeki müşterilerin bu hisseleri satın alma imkânına sahip olması da hala açık değil. HSBC, bahsedilen mesajın sadece Kanada’daki müşterilere gönderildiğini söyledi.

HSBC InvestDirect, HSBC Bank Canada’nın yüzde yüz iştiraki olan HSBC Securities (Canada) Inc.’in bir bölümüdür. HSBC Securities ise küresel olarak faaliyet göstermektedir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu