Anasayfa Sektörel HSBC Müşterileri, Artık Bu Coin'ler ile Ödeme Yapabilecek!

HSBC Müşterileri, Artık Bu Coin'ler ile Ödeme Yapabilecek!

Sektörel

HSBC müşterileri, artık çeşitli kripto para birimlerini kullanarak ipotek senetlerini ve kredilerini ödeyebilecekler.

HSBC Müşterileri, Artık Bu Coin'ler ile Ödeme Yapabilecek!

Çığır açan bir hamleyle blockchain tabanlı bir ödeme işlemcisi olan FCF Pay, HSBC müşterilerinin artık Bitcoin (BTC), XRP ve birkaç en iyi meme coin de dâhil olmak üzere çeşitli kripto para birimlerini kullanarak ipotek senetlerini ve kredilerini ödeyebileceklerini duyurdu.

Bu ezber bozan özellik, Salı günü firma tarafından bir tweet aracılığıyla duyuruldu. Söz konusu özellik, kripto paranın geleneksel finansal hizmetlere entegrasyonuna yönelik önemli bir adımı işaret etti.

Duyuruda, şu ifadelere yer verildi:

HSBC müşterileri! HSBC kullanıcılarının ipotek senetlerini ve kredilerini FCF Pay aracılığıyla kripto para birimleriyle ödeyebileceklerini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bitcoin, Ethereum, BNB, XRP, Dogecoin, Shiba Inu ve çok daha fazlası ile ödeme yapabilirsiniz. Kendiniz deneyin!

HSBC Müşterileri, Artık Bu Coin'ler ile Ödeme Yapabilecek!

Kripto Para Birimlerinin Anaakım Finansa Entegrasyonu

Bu gelişme, kripto para birimlerini anaakım finansal işlemlere entegre etmeyi amaçlayan bir dizi hamleyi takip ediyor.

Ekim 2022'de FCF Pay'in Visa kartının entegrasyonuyla Netflix abonelikleri satın almak ve Amazon'da alışveriş yapmak için BTC, ETH, DOGE ve diğer kripto para birimlerinin yanı sıra SHIB tokenlerinin de kullanılmasına imkân tanındı. 

Üstelik Kasım 2022'de kripto meraklıları, tokenlerini kullanarak FCF Pay'in Visa kartları aracılığıyla American Airlines ve Air Canada'dan uçak bileti satın alabileceklerini öğrendiklerinde çok heyecanlandılar.

Bu ivme, FCF Pay'in sanal banka kartları için ödeme seçeneği olarak Shiba Inu'nun BONE ve LEASH tokenlerini eklediğini duyurmasıyla Şubat 2023'te de devam etti ve desteklenen kripto para birimleri aralığını Bitcoin'in ötesine genişletti.

FCF Pay'in kriptoyu benimseme konusundaki kararlılığı, geçen hafta şirketin Kripto Fatura Ödemeleri sistemini başlatmasıyla daha da vurgulandı.

Firmanın bir bloguna göre; bu ürün, kullanıcıların ABD'deki yaklaşık 21.000 şirkete ve hatta kamu idarelerine kripto para birimleriyle fatura ödemelerine imkân tanıyor.

Bunlar arasında Bitcoin, Ethereum, XRP, Shiba Inu ve çeşitli blockchain'lerde Tether gibi stablecoin'ler yer alıyor. Bloga göre; bu girişim, sadece kripto para meraklılarına fayda sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda ABD'deki bankasız nüfusun ihtiyaçlarını da karşılayacak.

Özellikle FCF Pay, kripto para ödeme sürecini kolaylaştırarak bu süreci sadece üç adıma indirgedi: alacaklı seçimi, fatura bilgilerinin girilmesi ve kripto para ödemesinin gönderilmesi.

Buna ek olarak ödeme işlemcisi, ödemenin gerçekleştirilmesi ve teslimatın 48 saat içinde tamamlanması ile hızlı bir geri dönüşe sahiptir. FCF Pay'in desteğini, merkezi borsalar da dâhil olmak üzere her tür kripto para cüzdanına genişlettiğini ve geniş bir kullanıcı yelpazesi için erişilebilirlik sağladığını da belirtmek gerekir.

Kaynak: CoinGape

HSBC Müşterileri, Artık Bu Coin'ler ile Ödeme Yapabilecek! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar