Blockchain HaberleriKripto Para Haberleri

Hukuk bürosu Blockchain teknolojisi kullanacak!

ABD merkezli bir iş hukuku firması Greenspoon Marder, bir basın açıklamasına göre, Miami’de bir blok zinciri uygulama bölümü açtı.

Greenspoon Marder, gelişmekte olan bir dijital teknoloji pazarının kapsamına sığması ve yasal pratisyenlerin talebinin artması için, Miami ofisinde bulunan Blockchain, Dijital Varlıklar ve Teknoloji İşlemleri uygulama grubunu başlattı ve en yeni ortağı Katya Fisher oldu. Bu adım dünyada hukuk bürosu tarafından bir ilk olarak kayıtlara geçirildi ve yasal olarak hiçbir engel teşkil etmediği, güvenlik ve gizlilik problemlerinin yaşanmayacak olduğu açıklandı.

Yeni ortak

Greenspoon Marder’in genel müdürü olan yeni gelişme hakkında konuşan Gerry Greenspoon şunları söyledi:

BLOCKCHAİN TEKNOLOJİSİ, DÜNYANIN İŞ YAPMA BİÇİMİNDE DEVRİM YAPMA POTANSİYELİNE SAHİP. ŞİRKETİMİZ, BLOCKCHAİN DE DAHİL OLMAK ÜZERE GELİŞEN HUKUK ALANLARINDA İLERİYE DÖNÜK OLMAYA KARARLI, BU NEDENLE MÜŞTERİLERİMİZİ ETKİLEYEN SÜREKLİ DEĞİŞEN İŞ ORTAMINI KARŞILAMAYA DEVAM EDEBİLİRİZ.

Greenspoon Marder, blok zinciri hukuk piyasasına girme konusundaki çok disiplinli ve kapsamlı deneyiminden yararlanarak bir avantaj sağlamayı umuyor. Yeni bölüm, şirketin, şirket menkul kıymetleri, iş dünyası, devlet ilişkileri, iş ve istihdam, yasal düzenlemelere uyum ve vergi gibi ilgili konularda hizmetlerini sunmasına, blok zinciri teknolojisini iş süreçlerinde kullanmak isteyen potansiyel müşterilerini iş süreçlerinde yönetmelerine olanak sağlayacaktır. 

Müşterilere nasıl bir yönetim hakkı sunulacağı hakkında henüz bir açıklama yapılmamıştır ancak zincir teknolojisi ile başarılı olması beklenen hukuk bürosunun bu adımı diğer hukuk bürolarına da örnek olmalıdır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Çin'in En Büyük Bankaları Uzun Süredir Blockchain Kullanıyor

Hukuk bürosu ayrıca gayrimenkul, eğlence, dava ve esrar konusunda da uzmanlık sahibi olduğunu iddia ediyor ve bunu müşterilerine engelleyici ekosistemin sunduğu fırsatları yönlendirmelerinde yardımcı olmak için kullanacaklarını iddia ediyor.

Deneyime sahip ortak

Firmanın yeni bölümünü yönetecek olan Fisher, IBM Blockchain bölümü dahil olmak üzere birkaç kuruluşu kapsayan profesyonel ve topluluk deneyimine sahip. Michael Marder’ın diğer ortak genel müdürünün belirttiği gibi, firmanın kendine güvenini güvence altına aldı: “Katya’nın Blockchain teknolojisini kullanan şirketlerin karşılaştığı karmaşık yasal zorluklara dair engin anlayışı onu uygulamanın başlatılması için mükemmel bir seçim yaptı.” dedi.

Son raporlar, blok zinciri teknolojisi ve bunun altında ortaya çıkan varlık sınıfında uzmanlığa sahip hukuk bürolarına ve avukatlara olan talebin büyük bir yükseliş içerisinde olduğunu ortaya çıkardı, pratisyen hukuk bürosu sahipleri (tanım olarak uzman) Blockchain teknolojisi ve kripto para davalarında, ekonomi davalarında daha fazla tercih edilebilirler. Bu adımlar hukuk bürolarına ve avukatlarına olan güveni büyük oranda artırmakla sınırlı kalmayarak, binlerce müşteri potansiyeli elde etmelerinde büyük rol alacaktır. Kripto para ve Blockchain konusunda Türkiye’de ve dünyada bu ve buna benzer örnekler görmek henüz zaman alacak olsa da Blockchain teknolojisinden elde edilecek olan müşterilerin avukatlara ve hukuk bürolarına getirisi de bir o kadar çok olabilir.

Bu ayın başlarında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto ve dijital varlık menkul kıymetleriyle ilgili uzmanlık ve koordinasyonu sağlamak için Ticaret ve Piyasalar Birimi (TM) için bir Avukat-Danışman aradığı bildirildi.

Alana ABD hakim!

Blockchain ve kripto para teknolojisine ABD hakim olarak dünyada en fazla kripto para sahibinin ve Blockchain zincir çalışmalarının olduğu ilk ülke. ABD bugünün dünyasında ekonomiyi yöneten ve dünyadaki küresel sistemi de yöneten bir ülke olarak bu teknolojileri elinden bırakmayacak kadar hızlı, düzenli ve iyi adımlarını sürdürmeye kararlı. Washington yönetimi yasalarla ülkedeki yatırımcıları kısıtlamazken, güven veren Amerikan ekonomisi ve Amerikan siyasiler bu konuda ülkelerinin dünya lideri olmasını şimdiden sağlamışa benziyorlar.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu