Anasayfa Kripto Para Haberleri Huobi, Eski Kıdemli Yöneticisine Dava Açtı

Huobi, Eski Kıdemli Yöneticisine Dava Açtı

Kripto Para Haberleri

Huobi, bir şirket hesabına karşı ticaret yaptığı iddiasıyla 5 milyon dolar değerinde Tether kazanan eski bir üst düzey yöneticisine dava açtı.

Huobi, Eski Kıdemli Yöneticisine Dava Açtı

Önde gelen kripto para borsası Huobi'de daha önce üst düzey bir yönetici olan Chen Boliang, kontrolü altındaki bir şirket hesabına karşı gizlice ticaret yaparak Tether'de (USDT) 5 milyon dolar komisyon toplamakla suçlandı.

Financial Times'ın Çarşamba günü bildirdiğine göre borsanın eski çalışanı Chen Boliang, Şubat ve Mart 2020'de yaptığı iddia edilen alım satımlar nedeniyle Hong Kong'da yargılanıyor. Huobi, 2014 yılında Çin'de kuruldu ancak o zamandan beri Çin anakaradaki kripto para baskılarını takiben merkezini Seyşeller'e taşıdı. Bir şirket sözcüsü verdiği demeçte, “Chen'in Huobi Global'deki istihdamı Mayıs 2020'de sonlandırıldı. Huobi'nin kurumsal müşteriler bölümünün bir parçasıydı” dedi. “Chen Boliang’a yöneltilen suçlamalarla ilgili başka bir yorumumuz yok ve Hong Kong özel idari bölgesinin adalet yönetimine inanıyoruz” diye ekleme yaptı.

Financial Times, Hong Kong mahkeme kayıtlarına atıfta bulunarak görevden alınmasından kısa bir süre sonra, Chen’in Huobi'nin bilgisayarlarını suç ve dürüst olmayan niyetle kullanmak ve ayrıca USDT'de 5 milyon dolarlık yasadışı gelir elde etmekle tutuklandı. Toplamda yedi dava ile karşı karşıya. Kripto para borsası tarafından açılan bir hukuk davası, Chen'in babasının adını kullanarak bir Huobi perakende hesabı oluşturduğunu ve ona doğrudan firmadan 20 milyon dolarlık bir kredi sağladığını gösteriyor. Dava eski çalışanın, gözetimi altındaki bir Huobi kurumsal hesabına karşı işlem yaptığını ve bu hareketler ile 5 milyon doları cebine koymasına yardımcı olduğunu iddia ediyor.

Huobi 2020’de Polisi Bilgilendirdi

Huobi, Eski Kıdemli Yöneticisine Dava Açtı

Önümüzdeki hafta Chen Boliang ön duruşmada bir sulh hakimiyle karşı karşıya gelecek. Bu, davanın mahkemeye gitmek için yeterli kanıta sahip olup olmadığını belirleyecektir. Rapora göre, şu anda 25.000 dolarlık kefaletle serbest kaldı. Huobi'nin Chen'in iddia edilen yasadışı alım satımlarını nasıl keşfettiği açık değil, ancak borsa Chen’i Nisan 2020'de polise bildirdi. Huobi şu anda ticaret hacmi bakımından Coinbase, FTX ve Binance'in ardından dünyanın dördüncü en büyük kripto borsasıdır. CoinGecko verilerine göre borsada geçtiğimiz gün içinde 1,3 milyar dolardan daha fazla işlem yapıldı.

Yetkililer, geçen yılki meteorik büyümesinin ardından kripto para birimi sektörünü yakından izliyorlar. Bu ayın başlarında ABD Adalet Bakanlığı, eski OpenSea ürün başkanı Nathaniel Chastain'i NFT alım ve satımında içeriden bilgi ticareti yaparak elektronik dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarıyla suçladı.

Huobi, Eski Kıdemli Yöneticisine Dava Açtı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)