Kripto Para Haberleri

Huobi Pool Çin’den Çekildiğini Duyurdu

Çin, finans ve ödeme hizmeti sunan yapılanmaların kripto para ile işlem yapmalarını yasaklamış ve kısa bir süre önce resmi olarak bunu duyurmuştu. Hal böyle olunca piyasaların tepkisi de gecikmedi ve büyük düşüş başladı. Tabi Elon Musk’ın açıklamaları da bu düşüşün en önemli nedenlerinden bir tanesidir.

Dünyanın en büyük madencilik havuzlarından biri olan Huobi Pool, bu baskı ile mücadele etmek istemediğini ve Çin’den çekildiklerini duyurdu. Çin bölgesinde herhangi bir şekilde madencilik faaliyeti yapmayacaklarını ve bu bölgeyi çalışma alanlarından çıkardıklarını ifade ettiler.

Az önce de dile getirdiğimiz gibi en büyük ve en güçlü madencilik faaliyetlerinden birini yürüten özel bir oluşum ve bu ismin Çin’i terk etmesi de piyasalar için önemli bir haber olarak gündeme taşındı. Çin’in ne yapmak istediği gayet açık ve bu hamleler ile birlikte hedeflerine ulaşacaklarını düşünüyoruz.

Binance Ceo’su Elon Musk’ı Sorumlu Tutuyor

elon musk

Piyasalardaki dengesizlik ve büyük çöküş için birçokları gibi Elon Musk’ı sorumlu tutuyor. Musk, yaptığı açıklamalar ve dile getirdiği söylemler ile birlikte amiyane tabirle piyasanın dengesiyle oynamaya devam ediyor. Bitcoin’in en büyük destekçilerinden biri olan Elon Musk, kısa bir süre önce Tesla Bitcoin ilişkisini sonlandırdı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Duvar arasında gizlenen Bitcoin!

Tesla resmi sitesini incelerseniz eğer ödeme kısmında artık Bitcoin’in yer almadığını sizler de net bir şekilde göreceksiniz. Elon Musk’ın açıklamaları ve attığı adımlar anlaşılır gibi değil ancak piyasaya ne denli zarar verdiğini görmemek için gözlerinizi kapatmış olmanız gerekiyor.

Yazıda yer verdiğimiz her iki başlık da piyasalardaki genel durumun en önemli özeti ve nedeni diyebiliriz. Çin herhangi bir şekilde geri adım atmıyor ve atmayacağı da aşikar. Yakın gelecekte bizleri neler bekliyor kestirmek gerçekten güç. Fakat Bitcoin’e olan güven ve inanç hala tam. Sene sonunda bitcoin’in 100.000 Dolar seviyesine ulaşacağı ön görülüyordu ve şimdilerde birçok analist aynı düşünceye sahip durumda. Şu anki seviyeye bakıp yorum yapmak ise bir hayli zor olacaktır.

İlgili İçerik: Kripto Para Piyasa Düşüşlerinde Hayatta Kalmanın 8 Yolu

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu