Anasayfa Rehber Huobi Token (HT) Nedir, Nasıl Alınır?

Huobi Token (HT) Nedir, Nasıl Alınır?

Rehber

Huobi Token nedir? HT nedir? Kripto para projesinin kurucuları, çalışma sistemi, kullanım alanları ve avantajları burada!

Huobi Token (HT) Nedir, Nasıl Alınır?

HT Token Nedir?

Huobi Token, yeniden markalaşma kapsamında Huobi Global yerine Huobi adını alan popüler kripto para borsasının yerel kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Ethereum ağına dayalı olan HT, dolayısıyla bir ERC 20 token olarak ön plana çıkıyor. Stablecoin olmadığı için HT fiyatı, piyasaya bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Söz konusu fiyat, aynı zamanda kripto para borsası itibarına, platform ile ilgili yeni gelişmelere, kripto varlığın kullanım alanlarına vb. bağlı olarak değişebiliyor.  

Binance tarafından BNB'nin kullanıma sunulmasından kısa bir süre sonra Huobi Token, 2018 yılının Ocak ayında kullanıma sunulmuştur. HT, bir bakıma BNB'nin rakibi haline gelmiştir. Huobi (eski adıyla Huobi Global) ekosistemi içerisinde HT, hem yeni kullanıcıları çekmek hem de Huobi'nin daha fazla büyümesine katkıda bulunmak için kripto para borsası tarafından esnek bir pazarlama stratejisi belirlenmesine yardım ediyor. Huobi Token nedir? ve HT nedir? sorularının yanıtı için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.  

HT Token Kimin?

Huobi Token (HT) Nedir, Nasıl Alınır?

Huobi Group; günümüzde ABD, Güney Kore, Hong Kong ve Singapur gibi yerlerde ofislere sahip olan bir şirkettir. Şirketin kurucusu ve CEO'su Leon Li olarak biliniyor. Li, Tsinghua Üniversitesi Otomasyon Bölümü mezunudur. 2011'de Bitcoin destekçisi olan Li, dünya genelinde en büyük veri tabanı sağlayıcısı olarak tanınan Oracle şirketinde bilgisayar mühendisi olarak görev yürütmüştür. Li, 2013'te Huobi Group şirketini kurup yönetimini üstlenmiş ve kripto varlıklar alanında finansal hizmetlerin sunulmasında buranın önemli bir küresel aktör haline gelmesini sağlamıştır.  

Huobi'nin kurucu ortağı olan Jun Du, buradan önce sosyal ağ kurma yazılımı sağlayan Comsenz şirketinde topluluk operasyonları yöneticisi olarak yer almış ve internet kullanıcılarının hayatlarını zenginleştirmek amacıyla teknolojiyi kullanan Tencent isimli bir internet tabanlı platform şirketinde çalışmıştır.

Du, blockchain endüstrisine yoğunlaşan bir risk sermayesi şirketi olan Node Capital'da CEO olarak yer alırken bunun dışında sektör haberlerini, piyasa verilerini ve bilgilerini bütünleştiren Jinse'nin kuruculuğunu üstlenmiştir. Du, ayrıca dijital para birimi alım satımı için bir yazılım sağlayıcısı olan BiKi.com'un eş CEO'su olmuştur. Söz konusu isim, Chainup ve AToken gibi şirketlerin de kurucu ortağı olarak biliniyor.  

Crypto Chain University'nin kurucusu olan Herbert Rafael Sim ise 2018 yılında proje ekibine dâhil olmuştur. Kayda değer bir geçmişe sahip olan Sim; Wardrobe Trends Fashion'ın yanı sıra The Huffington Posts ve Forbes'in gelişimine yardımcı olmuştur. Sim, Huobi platformunda halkla ilişkiler yöneticisi ve dijital pazarlama sorumlusu olarak görev yürütüyor. Huobi Token nedir? ve HT nedir? sorularının yanıtı için projenin çalışma sistemi ile devam ediyoruz.  

HT Token Nasıl Çalışır?

Huobi Token (HT) Nedir, Nasıl Alınır?

Ethereum ağına dayalı olan Huobi Token; borsa müşterilerine en iyi deneyimin yanı sıra alım satım ücretlerinde indirime sahip olmanın, yeni coinlere erişim sağlamanın, platformu geleceğe taşıyacak kararlar almanın ve daha fazlasının yeni yöntemlerini sunma işlevine sahiptir.

Müşterilerin güvenliğinin sağlanmasına da katkıda bulunan Huobi Token, kötü aktörler tarafından varlıklarının çalınması halinde müşterilerinin finansal bakımdan zarar görmelerinin önüne geçiyor.  

HT, gerçek bir kripto para birimidir. Bu yüzden finansal kazanç da söz konusu oluyor. Huobi platformunun yeni kullanıcılar kazanması ve popülaritesini artırmayı sürdürmesi halinde tokenlerinin de artması ve bunun da HT sahiplerine fayda sağlaması bekleniyor.  

Huobi Token, merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarına ev sahipliği yapan Huobi Eco Chain'in kritik bir parçası haline gelmiştir. Bu zincir; akıllı sözleşmelere dayanan yeni kripto trendlerine erişim sunmak için özellikle yaratılan, Huobi'nin BSC versiyonu olarak görülüyor. Chainlink, blockchain üzerinde hayata geçirilen bütün akıllı sözleşme uygulamaları için bir oracle çözümü olarak Huobi Eco Chain'e entegre edilmiştir.  

Huobi Token, ağı güvence altına almayı ve Huobi müşterileri için fazladan işlem yöntemleri ve faydalar sağlamayı hedefliyor. HT, aynı zamanda BNB'nin geri alımları ve coin yakım stratejisi ile benzer bir token ekonomisine sahiptir.

Huobi, HT'yi geri satın almak ve dolaşımdan kaldırmak amacıyla akıllı sözleşmelerden sağlanan kazancın yüzde 20'sini kullanıyor. Bu da HT değerinin artmasına olanak sağlıyor. Huobi Token nedir? sorusunun yanıtı için şimdi de varlığın kullanım alanlarına bir göz atalım.  

HT Token Kullanım Alanları Nelerdir?

Huobi Token (HT) Nedir, Nasıl Alınır?

Huobi Token, borsa dışında gerçek bir kullanım alanına sahip değildir. Alım satım ve yatırım yapmak amacıyla kullanılabilen token, gerçek dünyada karşı karşıya gelinen bazı belirli problemleri çözüme kavuşturmak için hayata geçirilmemiştir. HT, platformdaki kullanıcı deneyimini farklı yöntemlerle geliştirmek amacıyla kullanılıyor.

Huobi, çeşitli amaçlara sahip olan Huobi Token geri alımları ile devamlı olarak ilgileniyor. Coinler, Huobi'nin cüzdanına geri getirilip dolaşımdan kaldırılıyor. Borsa, böylece token kıtlığının artmasına katkıda bulunuyor. Bu da HT fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabiliyor.  

Huobi tarafından satın alınan tokenler, herhangi bir finansal kaybı tazmin etmeyi hedefleyen bir yatırım koruma fonuna gönderiliyor. Platform; yatırımcıların ve traderların sistem arızası, kötü aktörler ve benzeri sebeplerden dolayı karşı karşıya geldikleri kayıpları kapatmak amacıyla kendisinin para çekebileceği bir fon oluşturmuştur.

Huobi Token, tanıtıcı airdrop'ları içeren başka bir yöntem ile de yararlı oluyor. Huobi Token sahipleri, Huobi'de yeni kripto para birimleri listelendiği zaman HT şeklinde ödüller kazanıyorlar. Ödüller iki sebepten dolayı geliyor: Birincisi sahiplerin ödüllendirilmesi iken ikincisi ise Huobi'de listelenen yeni coin için tanıtım yapılmasıdır. Huobi'ye göre; sahipler, cüzdan bonusu da alabiliyorlar.  

HT satın almak için Huobi’nin yanı sıra KuCoin, Uniswap ve Gate.io gibi kripto para platformlarını da kullanabilirsiniz. Huobi platformunda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT) vb. olmak üzere HT ile çok sayıda işlem çifti bulunuyor.  

HT Token Avantajları Nelerdir?

Huobi Token (HT) Nedir, Nasıl Alınır?

Ethereum ağına dayalı olan Huobi Token, kendisini ekosistem içerisinde çok yararlı bir kripto para birimine dönüştüren çeşitli avantajlar sunuyor. Yatırımcılar, tokenden kazanç sağlamanın yanı sıra şu avantajlara da sahip oluyorlar:

  • İşlem ücretlerinin azalması  

Huobi Token sahiplerinin sahip oldukları en önemli avantajlardan biri işlem ücretlerinde gerçekleşen indirimdir. Platform, VIP statüsünü elde eden kullanıcılara yönelik indirimler sağlıyor. Traderlar ve yatırımcılar, böylece komisyonlarda epey para biriktirebiliyorlar. 

Bunun eşsiz bir özellik olduğunu söylemek yanlış olur. Çok sayıda borsa, yerel kripto para birimlerinden benzer bir yolla faydalanıyor ancak sadece Huobi Token, Huobi platformunda bu tarz indirimler sunuyor. Bu yüzden bu platformda işlem gerçekleştirmek ve indirim elde etmek istiyorsanız ilk önce bir miktar HT edinmeniz gerekiyor.

  • Takas aracı

Huobi Token sahipleri, coin dönüştürme söz konusu olduğu zaman bir kolaylık elde ediyorlar. Huobi, listelemiş olduğu hemen hemen bütün diğer kripto para birimleri ile HT işlem çiftlerine sahiptir. Huobi Token, bu sayede diğer kripto para birimleri ile çok pratik ve kolay bir şekilde takas edilebiliyor.

Buradan şu çıkarımı yapabiliriz: Daha az popüler bir kripto varlık satın almak için Bitcoin ya da stablecoin almanız gerekmiyor. Bu da HT'nin, tümüne olmasa da çoğuna erişim vermesinden kaynaklanıyor.

  • Karar oluşturma süreci

Huobi Token, aynı zamanda sahipleri tarafından projenin yönetişimine dâhil olunmasına imkân tanıyor. Bu, hem merkeziyetsiz finans (DeFi) hem de merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) sayesinde büyük hale gelen bir şey olsa da Huobi gibi platformlar uzun süredir bu opsiyonu sunuyor.

Herhangi bir miktarda HT sahibi olmanız halinde projenin gelişimi ve geleceği hakkında ortaya konan farklı teklifler için oy kullanabiliyorsunuz. Böylece ekosistem içerisinde gerçek bir demokrasi ve merkeziyetsizlik sağlanıyor. Ne kadar fazla coin sahibi olursanız oyunuzun ağırlığı da o kadar fazla oluyor.  

Günümüzde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimleri popüler olsa da çok sayıda alternatif coin ortaya çıkmıştır. Piyasa ile ilgilenen ve alım satım ya da yatırım yapmak isteyen kişilerin artık önlerinde sadece Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) değil çok sayıda kripto varlık bulunuyor. Bu nedenle yatırım kararı vermeden önce kişilerin kendilerine en uygun seçimleri yapmalarında fayda olacaktır.  

Huobi Token (HT) Nedir, Nasıl Alınır? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)