Kripto Para Haberleri

Huobi’den sonra 2 Şirket Daha Çin’deki Faaliyetlerini Durdurduğunu Açıkladı

Çin, kısa bir süre önce yaptığı açıklama ile birlikte kripto para faaliyetlerinin denetim altına alındığını ve kısıtlamalar ile birlikte kontrol altında tutulacağını duyurmuştu. Bu yasaklamalar ile birlikte madencilik faaliyetlerine büyük bir darbe vuruldu ve sektörün önemli şirketleri de yavaş yavaş çekilmeye başladı. Bunlardan biri huobi oldu ve hemen arkasından HashCow ile birlikte BTC.TOP da Çin’deki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

Ülke dışı faaliyetler devam edecek ancak Çin’deki müşterilerinin işlemlerini askıya aldıklarını ifade ettiler. Çin’in attığı bu adım dünya kripto para borsası genelinde de büyük bir yankı uyandırdı ve yakın zamanda yaptığımız haberlerde de belirttiğimiz gibi büyük düşüşün en önemli nedenlerinden biri haline geldi.

Faaliyetlerine devam eden birçok büyük madencilik şirketi de bu bölgeden çekilmeye hazırlanıyor. Kripto para madenciliğini hedef alan kısıtlamalar ile birlikte yalnızca şirketler değil, yatırımcılar da büyük bir hüsran yaşadı. Piyasaların genel durumuna bakıldığında bunu an itibarıyla daha net bir şekilde görebiliyoruz.

Dijital Varlıklar Bu Durumdan Nasıl Etkilendi?

Kripto paralar

Piyasa hacminin her geçen gün biraz daha düşüyor olması ve bitcoin ile birlikte ethereum’da yaşanan düşüş, öyle zannediyoruz ki Çin hamlesinin piyasaları nasıl etkilediği sorusuna verilebilecek en doğru ve en sağlıklı yanıtlardan bir tanesi olacaktır. Madencilik faaliyetlerine vurulan bu darbe, piyasaları tabii ki olumsuz etkiledi ve hali hazırda devam eden bir düşüş ivmesi söz konusu.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Çin Bankası, Küçük Blockchain İşletmelerine 2.8 Milyar Dolar Bono Verdi

Yaz aylarına yaklaştığımızda piyasaların eskiye döneceğini ve hatta Bitcoin’in çok daha güçlü bir şekilde toparlanacağı ifade ediliyor. Yine yakın zamanda yaptığımız bir haberde Bitcoin için yıl sonu tahminlerinin 100.000 Dolar olduğunu duyurmuştuk. Şu anki rakam baz alınarak bir değerlendirme yapılacak olursa bunun ütopik bir tahmin olduğunu söylemek mümkün ancak Bitcoin’in gücünün de farkındayız. Bu tahmin hali hazırda geçerli ve yıl sonunu bekleyip göreceğiz. Şimdilik Çin etkisi devam ediyor ve bir süre daha düşüş yaşanacak gibi görünüyor. Bu durum yalnızca Bitcoin’i değil, alt coinleri de etkisi altına almış durumda.

İlgili İçerik: Kripto Para Piyasa Düşüşlerinde Hayatta Kalmanın 8 Yolu

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu