Anasayfa Rehber Hydro Coin (HYDRO) Nedir?

Hydro Coin (HYDRO) Nedir?

Rehber

Hydro Coin nedir? Kripto varlığın kullanım alanları, kurucuları, çalışma sistemi, listelendiği borsalar ve güvenilirliği ile ilgili tüm bilgiler burada...

Hydro Coin (HYDRO) Nedir?

Hydro Coin Nedir?   

Hydro Coin nedir? sorusuna yanıt verecek olursak hidrojen (H2) endüstrisini güçlendiren blockchain topluluğu için ilk kripto para birimi diyebiliriz. 

Blockchain topluluğunun hidrojen teknolojilerine katılmasını sağlayan kripto para birimi; temiz enerji üretimi için şirketlere, projelere ve yeni teknolojilere yatırım yapmanın eşsiz bir yöntemi olmayı hedefliyor. Hydro Coin, yalnızca ticareti yapılabilir bir değer değil, ayrıca benzin istasyonlarında akaryakıt için bir sertifika ve müşteri ödeme çözümüdür. Hydro nedir? sorusunun yanıtı özetle bu şekildedir.  

Sadece yenilenebilir kaynaklardan enerji üretme vizyonu ile çalışmalarına başlayan ekibin desteklediği projelerden biri ve en popüleri HydroGenial olarak biliniyor. Bu projede organik ürünü, yüksek dereceli Yardımcı Doğal Gaz (SNG) ve daha sonra hidrojenin (H2) çıkarılacağı sentetik bir gaza dönüştürmek amacıyla Absorbtion Enhanced Reforming (AER) denilen bir yöntem kullanılıyor.    

Hydro Coin, temiz yakıt endüstrisi ile blockchain dünyasını bir araya getirmek üzere geliştirilmiştir. Hidrojen çağı için bir kripto para birimi olarak tasarlanan Hydro Coin, dünyanın yenilenebilir hidrojene odaklanmasını sağlamayı amaçlıyor.

Hydro Coin, sahiplerine topluluk tarafından hangi temiz yakıt teknolojilerinin destekleneceğine karar verme yetkisi sunan ilk para birimi olmasının yanı sıra H2, şarj akımı ve yenilenebilir gaz (CNG+LNG), yenilenebilir dizel, biyo-dizel, metanol bazlı yakıtlar vb. içeren temiz yenilenebilir yakıtlar için ilk dijital para birimidir.    

Kullanıcılar, Hydro Coin'e yatırım yaparak sürdürülebilir teknolojilerin uygulanmasını ve teşvik edilmesini destekliyorlar. Para birimi ve piyasa fiyatı, temiz enerjinin mevcut geliştirme aşamasını ve temiz yakıtın mevcudiyetini yansıtıyor. Hydro Coin nedir? sorusuna yanıt aradığımız yazımızda coin ile ilgili konunun derinliklerine iniyoruz.  

Hydro Coin Ne İşe Yarar?   

Hydro Coin (HYDRO) Nedir?

Teknoloji sağlayıcıları için Hydro Coin, topluluk tarafından temiz gelecek teknolojisi olarak onaylanmanın bir yolu olarak kabul ediliyor. Temiz teknolojiler sağlayan şirketler, oy toplamak ve yeni temiz teknolojilere katılmak için Hydro Coin satın alabilir.   

Enerji sağlayıcıları için Hydro Coin'in kendi ürünleri adına geçerli bir para birimi olarak kabul edilmesi, topluluk tarafından onaylanmış bir temiz yakıt sağlayıcısı olarak topluluğa fayda sağlıyor.    

Kullanıcılar için Hydro Coin, temiz enerji için geçerli bir para birimidir. Bu parayı kullanmak, temiz enerji için bir oy olarak sayılıyor. Söz konusu coin, birçok platformda alınıp satılabilir. ERC 20 teknolojisini kullanan Hydro Coin, hemen hemen her Ethereum (ETH) uyumlu cüzdanda saklanabiliyor.    

Hydro Coin, trafiği fosil yakıt kullanan içten yanmalı motorlardan temiz yakıt kullanan elektrikli motorlara dönüştürmek için dünya adına büyük bir şans olarak değerlendiriliyor.   

Hydro Coin'in en iddialı özelliği geliştiriciler tarafından akıllı kontrat kullanımı için bir ödeme işlevine sahip olmasıdır. Ödeme işlevi ve Ethereum (ETH) entegrasyonu, blockchain teknolojisini kullanan veri yönetimi için güçlü bir çözüm olarak kendisini gösteriyor.   

Şu anda tipik bir ödeme uygulaması, hız ve depolama gereksinimleri ile ilgili olarak Ethereum (ETH) blockchaininin yeteneklerini aşıyor. Bunun nedenleri arasında gerçek zamanlı ödeme verilerini takip edebilmek için çok yüksek blok süresi ve Ethereum (ETH) üzerinde yüksek işlem maliyeti yer alıyor.    

Hydro Coin Kime Aittir?   

Hydro nedir? sorusunun yanı sıra projenin kime ait olduğu da merak ediliyor. Hydro Coin; enerji, blok zinciri, kitle fonlaması, piyasa ticareti, bağımsız enerji tedariki bilgisi ve deneyiminin bir kombinasyonunu gerektiren "enerji tüketimindeki değişimi" etkiliyor. 

Daha temiz bir gelecek inşa etmek için ihtiyaç duyulan uzmanlığa bakılarak bir ekip meydana getirildiği ifade ediliyor. Projenin kurucu ortakları Heiko Schumann ve Kerem Ertürk'tür.    

Schumann, kusursuz bir ekosistem oluşturma hedefine sahip olan coin projesinde Vizyon, İş Geliştirme ve İletişim İnsan Kaynakları Başkanı olarak yer alırken Ertürk ise Operasyon, Strateji Finansı ve Pazarlama Başkanı olarak çalışmıştır. Ertürk, LinkedIn hesabındaki bilgilere artık farklı bir şirkette operasyon müdürü olarak görev yürütüyor.   

Hydro Coin Nasıl Çalışır?   

Hydro Coin (HYDRO) Nedir?

Hydro, 6 temel protokole sahiptir. Bunlar; Raindrop, Mist, Hail, Tide, Ice ve Snowflake'tir. 

Raindrop belge doğrulama protokolü, Mist yapay zeka protokolü, Hail tokenizasyon protokolü, Tide ödeme protokolü, Ice tanıma protokolü ve Snowflake ise kimlik protokolüdür. Söz konusu protokoller, temel olarak güvenlik odaklı bir soruna çözüm getirmek amacıyla hayata geçirilmiştir.   

Ekosistem merkezinde yer alan protokollerin, Web3 dünyasına güvenlik getirilmesine katkıda bulunmak üzere çok zincirli protokoller olarak konumlandıkları fark ediliyor. Projenin "Keresverse" adlı bir oyun evreni bulunuyor. 

Bunun dışında projenin bileşenleri arasında merkeziyetsiz uygulama (Dapp) ve NFT destekli cüzdanı "Aegir" ile merkeziyetsiz borsa (DEX) "HydroSwap" bulunuyor.    

Hydro Coin Nasıl Alınır?   

CoinMarketCap verilerine göre; Hydro, şu anda iki kripto borsasında listelenmiş durumdadır. Bu kripto borsaları üzerinden alım satımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Varlığın listelendiği borsalarda hesap oluşturabilir, daha sonra doğruladığınız hesabınıza giriş yaparak Tether (USDT) yatırabilir ve bunun karşılığında HYDRO satın alabilirsiniz.   

Hangi Borsalardan Hydro Coin Alınır?   

Hydro Coin, CoinEx ve BitGlobal borsalarında işlem görüyor. Her iki borsada da HYDRO/USDT işlem çifti yer alıyor. Söz konusu kripto para birimi ne yazık ki Binance, Coinbase, KuCoin, Kraken veya Bitstamp gibi büyük borsalarda listelenmiyor.

Piyasa değeri bakımından en büyük varlıklar olan Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) karşılığında da Hydro satın alabilmeniz şu anda mümkün değil. Bahsettiğimiz iki borsada da sadece Tether (USDT) karşılığında alınır. 

Hydro Güvenilir mi?    

Hydro Coin (HYDRO) Nedir?

Hydro nedir? sorusu ile ilgili ortaya çıkan merakı giderirken projenin güvenilir olup olmadığına da bakmak gerekiyor.

Hydro'nun güvenilir bir yatırım olup olmadığını söylemek zor çünkü kripto para piyasası, makroekonomik olaylardan hızlı bir şekilde etkilenebiliyor. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi büyük piyasa değerine sahip varlıklar bile önemli dalgalanmalar gösterebiliyor.   

Fakat dijital varlığın kullanım alanları, geleceği ile ilgili önemli bir ipucu verebilir. Hızlı bir şekilde büyüyen otomotiv sektöründe hibrid ve elektrikli taşıtlar teknolojisi ön plana çıkmaya başlamıştır.  

Söz konusu taşıtların yaygın hale gelmesi, hükûmetlerin çevre dostu yaklaşımlar sergilemesi ve kripto para birimlerinin önemli ölçüde benimsenmesi ile birlikte Hydro'nun geleceği parlak olabilir. Yeşil çözümlerin ortaya konduğu bir dünyada bu varlığın kullanım alanlarının iyice arttığına tanıklık edebiliriz.   

Diğer yandan, bu proje ile aynı ismi taşıyan Norveç merkezli alüminyum üretim şirketi Hydro, birkaç yıl önce fidye yazılım hackine maruz kaldığını bildirdi. Bu nedenle kripto projesinin böyle bir saldırı ile karşı karşıya geldiğini düşünenler oldu. Fakat ikisinin farklı şeyler olduğunu belirtmekte fayda var.   

Hydro Coin (HYDRO) Nedir? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)