Hyundai Blockchain teknolojisine giriyor

1 Dakikada Okunabilir


Güney Kore’nin iş holdingi olan Hyundai Group, blok zinciri teknolojisini kullanabilir. Otomobil devi olarak dünya çapında satışları bulunan markanın gücü sürekli olarak yükselme eğiliminde.

Hyundai Heavy Industries, gemi yapımı ve fabrika montaj faaliyetlerini yürütüyor. Firma, Hyundai’nin alımları yönetmek için kendi blok zinciri departmanı tarafından oluşturulan, akıllı fabrika teşvikleri, fabrikalar ve gemi yapımı malzemeleri için tedarik zinciri yönetimi için oluşturulan HiPRO adlı bir blok zinciri platformunu kullanacak ve zincir teknolojisini kullanmış olacak.

Firma, yakın zamanda 2019 yılının ilk 3 ayında 2,4 milyon dolar net kar kaydeden dünyanın tanınmış ve en büyük gemi üreticisi olarak tanınmaktadır.

Hyundai Heavy Industries, on binlerce ortak firma ile müzakere süreçlerini, makbuzları, sözleşmeleri, malzeme tedarikini ve ödemelerini içeren, blok zinciri platformu üzerinden yıllık yaklaşık 6 milyar dolarlık parayı ilgilendirecek bir yeni iş yapmayı hedefledi.

Hyundai’nin bağlı kuruluşu Hdac Technology, HDAC Coin’i işletiyor ve kısa süre önce blockchain tabanlı inşaat, finansman, emlak ve üretim tekliflerine ek olarak yeni bir Blockchain hizmetini devreye sokacak. Güney Kore hükümetinin de bu konuda bazı desteklerinin olacağı ve kripto paralar konusu dahil olmak üzere birçok kez Blockchain teknolojisi ve şirketlere yardımlarının olacağı belirtiliyor. Güney Kore’nin Hyundai markasının reklamları konusunda kendi ülkesinde ve diğer ülkelerde marka ile yakından çalışarak markanın çalışmalarını denetliyor.


error: Kopyalama Engellendi!