IBM Brezilya bankaları ile çalışma başlattı

1 Dakikada Okunabilir


IBM bir süredir ön çalışmalar yaptığı Brezilya bankaları ile bugün en son adımını atarak çalışmaların resmen başlatıldığı duyurusunda ve açıklamasında bulundu. IBM tarafından yapılan resmi açıklamada Brezilya bankaları ile ödeme sistemlerinin Blockchain teknolojisi ile birleştirilmesi ve bankalar ile Blockchain teknolojisi konulu en iyi ve en kapsamlı bazı birliktelik içeren çalışmaların yapılmasına başlandığı açıklandı.

“Cihaz Kimliği” olarak adlandırılan kimlik çözümünün dokuz bankanın katılımı ile başarılı olarak sonuç vermesi ve Brezilya’nın Brezilya Ödeme Sistemine (SPB) entegre olduğu belirtildi.

Amacı mobil cihazları kullanarak dijital imzaları doğrulamak ve işlemek, görünürde mali suça ve finansal sistemin yetkisiz kullanımına karşı korunmak için oluşturulmuş olan bu yeni sistem sayesinde Brezilya’da devlet ve banka sorunlarının çözülmesinin amaçlandığı ifade ediliyor.

Brezilya bankaları uzun zamandır Blockchain teknolojisi uygulamaları üzerinde çalışıyorlar, ancak hepsi birlikte çalışmadılar. Bu yüzden bir grup oluşturmaya ve tüm bankaları standardizasyonu sağlamak için çok önemli olan tüm eylemleri bir araya getirmeye karar verildi.. Brezilya’nın ulusal bankacılık birliği şubesi direktörü Joaquim Kiyoshi Kavakama bu açıklamalarda bulunarak Brezilya bankaları ile ortak olarak çalışacaklarını açıkladı.

Blockchain konusunda şimdi diğerlerinden daha öndeyiz.

Brezilya kripto para birimlerinin tercih edildiği en büyük ülkelerden birisi olarak tanınsa da Blockchain konulu çalışmalarda da son bir yıldır adını sıkça duymak mümkün. Mevcut devlet başkanı Bolsonaro’da bu konuda zaman zaman açıklama yapıyor.


error: Kopyalama Engellendi!