ICO’lar hızla ilgi kaybediyor

1 Dakikada Okunabilir


ICO hareketliliği, Mayıs 2018’e kıyasla geçen yılın aynı dönemine göre %97 oranında keskin bir düşüş gösterdi, BitMex tarafından yapılan araştırmalar ICO aktivitesinin düşüş eğilimi göstermeye devam ediyor olduğunu ortaya çıkardı. Çok çeşitli faktörler, aşırı merakla bekleyen pazarda talep görmedi ve kafa karışıklığına sebep olarak yatırımcıların ilgisini çekemedi.

Yeni yüksek profilli projelerin ve olası platformların olmaması düşüşün arkasındaki bir faktör oldu ancak bununla da sınırlı kalmadı. Ancak, EOS, TRON, Tezos ve Cardano gibi platformların ICO piyasasında belirgin bir güçlerinin olduğu da göz önünde tutuldu.

2019’da, sadece Mart ayında ICO’lar 104 milyon doların üzerine çıkmayı başardı. Bundan sonra, ICO verileri Mayıs ayında şimdiye dek yaklaşık 31.9 milyon dolarlık bir artışla fon sağlamada biraz yavaş ancak ilgi görmeye devam ettiğini bir kez daha kanıtladı. ICO’lar hala çok daha sınırlı bir ölçekte olmasına rağmen güç toplamayı sürdürüyorlar.

IEO’ların ise bugüne kadar geçen sürede 40 milyon dolarlık bir yatırım çekmeyi başardıkları resmen açıklandı.

Kripto para yatırımcıları ICO’lar konusunu yakından takip ediyor. Ancak çoğu ICO yatırımcısı gelecekte olası güvenlik problemleri ile karşı karşıya kalabilecek olduğunu hesaba katarak yatırım yapamıyor. Kripto para yatırımları arttıkça ICO yatırımları konusunda da başta ABD olmak üzere Güney Kore gibi ülkelerin önemi ve bu ülkelerdeki bazı ICO yasakları tekrar yasal olarak aşılmaya doğru gidiyor.


error: Kopyalama Engellendi!