Anasayfa Sektörel İddia Edildi: SEC, Ripple'a Karşı Tüm Suçlamaları Geri Çekecek!

İddia Edildi: SEC, Ripple'a Karşı Tüm Suçlamaları Geri Çekecek!

Sektörel

Bir kripto risk sermayesi şirketinin kurucusu olan Yassin Mobarak, SEC'in Ripple'a karşı tüm suçlamaları geri çekebileceğini iddia etti.

İddia Edildi: SEC, Ripple'a Karşı Tüm Suçlamaları Düşürecek!

Bir kripto risk sermayesi şirketinin kurucusu olan Yassin Mobarak, SEC'in olumsuz maruziyetten kaçınmak için Ripple'a karşı davasını geri çekebileceğini öne sürüyor. Mobarak; düzenleyicinin, kripto para sektöründeki belirsizliği sürdürmek için dava açtığına inanıyor.

Ripple ile SEC arasındaki hukuki anlaşmazlık, Aralık 2020'de başladı. SEC'in temyiz talebinin reddedilmesi ile Ripple önemli bir zafer elde etti. 

SEC, Beyaz Bayrak Sallayabilir mi?

Teknoloji sektöründeki girişimlere odaklanan özel sermaye şirketi Dizer Capital'in kurucusu Yassin Mobarak; Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC), Ripple ve CEO'su Brad Garlinghouse'a yönelik tüm suçlamaları geri çekebileceğine inanıyor.

Ona göre; "yolsuzluklarının ortaya çıkabileceği" bir duruşma yapmak, düzenleyicinin çıkarına değil. Mobarak, ayrıca XRP'nin kripto para piyasasındaki netliği sağlamlaştırdığını ve bunun da SEC'in gündemini riske atabileceğini iddia etti.

Mobarak, "Şimdi bu davayı mümkün olan en kısa sürede sona erdirmek için harekete geçecekler. Böylece ikinci devreye itiraz edebilecekler ve tüm sektör üzerindeki bu belirsizlik bulutunu sürdürmeye devam edecekler. Dava, sonucu ne olursa olsun, tek başına bir silahtır." diyerek sözlerini tamamladı.

Yazının altına yorum yapan çoğu X kullanıcısı, SEC'in önceki davalardaki kararlılığı göz önüne alındığında böyle bir senaryonun ihtimalinden şüphe duydu. Bazıları Komisyon'un Ripple lehine karar vermeyeceğini ancak sonucu mümkün olduğunca geciktirmeye çalışacağını öngördü.

SEC-Ripple Davası Yeniden Alevlendi: İbre Bu Tarafa Dönüyor...İddia Edildi: SEC, Ripple'a Karşı Açtığı Davayı Geri Çekecek!

Ripple-SEC Çekişmesi

İki kuruluş arasındaki çekişme; SEC'in Aralık 2020'de Ripple'a "kendisine kaydolmadan bir menkul kıymet olarak milyarlarca dolar değerinde XRP ticareti yaptığı" iddiasıyla dava açtığından beri üç yılı aşkın bir süredir devam ediyor.

Yasal savaş, bu yılın Temmuz ayında zirveye ulaşana kadar birçok hararetli andan geçti. ABD mahkemesi; Ripple'ın XRP satışlarının çoğunun, bir yatırım sözleşmesi teklifi oluşturmadığına karar verdi. SEC, bu karardan hoşnut kalmadı ve geçen ay resmî olarak temyize gitti.

Fakat Yargıç Torres, geçtiğimiz günlerde bu talebi reddederek Ripple'a SEC karşısında önemli bir zafer daha kazandırdı. Ayrıca, duruşma tarihi olarak 23 Nisan 2024'ü belirledi.

İddia Edildi: SEC, Ripple'a Karşı Tüm Suçlamaları Geri Çekecek! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar