Anasayfa Sektörel İddia: SBF, Bitcoin Fiyatını Manipüle Etmek için Komplo Kurdu!

İddia: SBF, Bitcoin Fiyatını Manipüle Etmek için Komplo Kurdu!

Sektörel

Eski Alameda Research CEO Caroline Ellison, Sam Bankman-Fried'ın Bitcoin'i 20.000 doların altında tutmak için komplo kurduğunu iddia etti.

İddia: SBF, Bitcoin Fiyatını Manipüle Etmek için Komplo Kurdu!

Eski Alameda Research CEO'su ve SBF'nin eski kız arkadaşı Caroline Ellison, Çarşamba günü verdiği ifadede Sam Bankman-Fried'ın Bitcoin fiyatını 20.000 doların altında tutmak için BTC satmak üzere komplo kurduğunu söyledi.

Çarşamba günü FTX'in cezai dolandırıcılık davasında ifade veren Ellison, SBF'nin Alameda'yı "fiyatları dengelemek için FTX müşteri fonlarından elde edilen BTC'yi dump'lamaya" yönlendirdiğini söyledi.

Müşteri Mevduatlarını Uygunsuz Şekilde Kullandığını Kabul Etti

Ellison; yine SBF'nin emriyle FTX müşteri mevduatlarını, Alameda'nın toplamda yaklaşık 10 milyar doları bulan borçlarını kapatmak için uygunsuz bir şekilde kullandığını itiraf etti. Müşteriler, Kasım 2022'de para çekmek için acele ettiklerinde ne FTX'in ne de Alameda'nın yeterli rezervi vardı ve bu da FTX'in çöküşünü hızlandırdı.

İddia: SBF, Bitcoin Fiyatını Manipüle Etmek için Komplo Kurdu!

Ellison, ayrıca SBF'nin Alameda'ya, fiyatlar düştüğünde sabitini korumak için FTX'in yerel tokeni FTT'yi agresif bir şekilde alıp satmasını emrettiğini ifade etti.

Ellison'ın ifadesi, SBF'yi müşteri fonlarının ve piyasalarının yasa dışı kullanımına doğrudan dâhil etmektedir. Ellison, kredi verenleri yanıltarak kurucuyla birlikte suç işlediğini iddia ediyor.

Bunlar, Alameda'nın ve FTX'in ortak operasyonlarının ve pervasız iş uygulamalarının arkasındaki mekanizmaların şimdiye kadarki en net resmini sunuyor.

Ellison'ın yıldız bir tanık olarak ortaya çıkan rolü, SBF ile hem ortak hem de CEO olarak yakın bağlarının ardından dramatik bir dönüşü temsil ediyor. Ellison'ın ifadeleri, şu ana kadar SBF'nin savunmasına büyük bir darbe vurdu. SBF, tüm suçlamalardan suçlu bulunması halinde 115 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak. 

İddia: SBF, Bitcoin Fiyatını Manipüle Etmek için Komplo Kurdu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar