Bitcoin Haberleri

İddialara Rağmen Bitcoin O Ülkede Doların Yerine Kullanılmayacak

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele geçtiğimiz Cuma günü Bitcoin Miami 2021 Konferansında Bitcoin’in ülkede resmi olarak kabul edileceğini açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından El Salvador Ticaret ve Yatırım Bakanı; ABD dolarının ülkede yasal ödeme aracı olmaya devam edeceğini söyledi.

El Salvador haber kuruluşu El Mundo’ya göre, ülkenin Ticaret ve Yatırım Bakanı Miguel Kattan ABD dolarının El Salvador’da yasal olarak kullanılmaya devam edeceğini söyledi. Daha sonra Miguel Kattan, ülkedeki Bitcoin etkinliğinin dolar kuruyla bağlantılı olacağını da sözlerine ekledi.

El Salvador Başkanı önümüzdeki günlerde, yurtdışındaki Salvadorluların evlerine havale göndermesine yardımcı olacaklarına da iddia ederek, Bitcoin’i yasal olarak tanıma sürecini başlatacak bir yasa tasarısını önümüzdeki günlerde Kongre’ye göndereceğini söyledi.

El Salvador’da Tartışma Büyüyor

el salvador-btc

Bitcoin savunucuları, El Salvador’un Bitcoin benimseme hareketini kutladı ve bunu Bitcoin’in benimseme arayışında büyük bir an olarak değerlendirdi.

Tanınmış bir Bitcoin savunucusu ve ödeme uygulaması Strike’ın kurucusu Jack Mallers, Nayib Bukele’nin Miami’deki Bitcoin Konferansı’ndaki duyurusu öncesinde tweet attı; “Bugün, dünya daha iyiye doğru değişiyor. Bugün insanlık, insan özgürlüğünü, finansal kapsayıcılığı ve çok daha fazlasını aşılamak için ileriye doğru bir adım atıyor” dedi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Büyük iddia: Coinbase hisseleri Bitcoin fiyatını düşürdü!

Ancak El Salvador, insan özgürlüğünü ve finansal kapsayıcılığı aşılayan parlak bir ülke örneği değildir. Economist’in 2020 Demokrasi Endeksi raporu, El Salvador’un bir demokrasi değil “melez bir rejim” olduğunu, yani tam anlamıyla otoriter devletlerin bir adım üstünde ancak bırakın tam demokrasileri, kusurlu demokrasilerin bile altında bir kategori de olduğunu yazdı. Bu açıklamalar Güney Amerika ülkesini Ukrayna, Sierra Leone ve Bangladeş gibi diğer ülkelerle birlikte gruplandırıyor.

İlgili İçerik: Kripto Paralara Yaptırım Uygulanırsa Ne Olur?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu