Anasayfa Sektörel İflas Eden Borsa Duyurdu: Müşteri Verileri İfşa Ediliyor!

İflas Eden Borsa Duyurdu: Müşteri Verileri İfşa Ediliyor!

Sektörel

İflas eden kripto para borsası FTX, müşteri verilerinin ifşa edildiği bir siber güvenlik ihlâli duyurdu.

İflas Eden Borsa Duyurdu: Müşteri Verileri İfşa Ediliyor!

FTX, iflas davası tazminat temsilcisi Kroll'un dâhil olduğu ve belirli davacıların sınırlı, hassas olmayan müşteri verilerinin ifşa edildiği bir siber güvenlik ihlâli duyurdu.

İflas eden kripto para borsası; müşterileri, alacaklıları ve halkı veri ihlâli konusunda bilgilendirmek için X platformunu kullandı.

Hassas olmayan müşteri verilerinin açığa çıkması, devam eden iflas davasıyla bağlantılıdır. FTX; Kroll'un, şu anda etkilenen bireyleri alabilecekleri koruyucu önlemler konusunda bilgilendirdiğini belirtti.

İflas Eden Borsa Duyurdu: Müşteri Verileri İfşa Ediliyor!

FTX; hesap şifrelerinin, sistemlerinin ve fonlarının güvende kaldığını açıklayarak şunları belirtti:

Olay, Kroll'da meydana geldi. Kroll; etkilenen bireyleri, kendilerini korumak için alabilecekleri önlemler konusunda doğrudan bilgilendiriyor. FTX hesap şifreleri Kroll tarafından korunmuyordu ve FTX'in kendi sistemleri de etkilenmedi.

FTX Borçluları, Kroll ile iletişimi başlatarak ortaya çıkan durumu özenle takip ediyorlar. Kroll; borçlulara, olayı hızla kontrol altına aldıklarını ve ele aldıklarını bildirdi. 

Müşterilere, iflas işlemlerine dâhil olan kuruluşlar gibi görünen potansiyel dolandırıcılık ve sahtekarlık e-postalarına karşı dikkatli olmaları tavsiye ediliyor. 

BlockFi de Veri İhlâline Maruz Kaldı

İflas Eden Borsa Duyurdu: Müşteri Verileri İfşa Ediliyor!

Başka bir iflas eden kripto firması BlockFi, ihlâlin kendisini de etkilediğini ortaya çıkardı. Başarısız olan kripto para sağlayıcısına göre; Kroll, talep yönetim platformundaki bazı müşterilerinin verilerine yönelik yetkisiz erişimi doğruladı. Fakat olay, şirketin dâhili sistemlerini ve müşteri fonlarını etkilemedi.

BlockFi, şu ifadeleri kullandı:

BlockFi hesap şifrelerinin hiçbir zaman Kroll platformunda saklanmadığını da doğrulayabiliriz. Olay, Kroll'da meydana geldi ve kendinizi daha fazla korumak için harekete geçebilmeniz için sizi doğrudan bilgilendiriyoruz.

İflas eden kredi şirketi, kullanıcıların kendilerini üçüncü taraf kötü aktörlerden korumaları için de adımlar sağladı. Bu olay; geleneksel bağlamlarda "hassas olmayan" olarak değerlendirilebilecek şeylerin, bireysel kullanıcılar, borsa operasyonları ve sektörün genel gidişatı üzerinde geniş kapsamlı etkilere sahip olabileceği kripto dünyasındaki potansiyel riskleri vurguluyor.

İflas Eden Borsa Duyurdu: Müşteri Verileri İfşa Ediliyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası
Rehber Burak Atik