Anasayfa Sektörel İflas Eden Kripto Şirketinin Kurtarma Planı, SEC Engeline Takıldı!

İflas Eden Kripto Şirketinin Kurtarma Planı, SEC Engeline Takıldı!

Sektörel

Celsius şirketinin kurtarma planı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından gelen zorluklar nedeniyle engelleniyor.

İflas Eden Kripto Şirketinin Kurtarma Planı, SEC Engeline Takıldı!
Hızlı İçerik

İflas eden kripto kredi şirketi Celsius'un kurtarma planı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) engeline takıldı. SEC'in, iflas eden kripto kredi şirketinin varlıkları hakkında daha fazla bilgi istediği öğrenildi. 

Konuya aşina olan bir kaynağa göre; Celsius'un elindeki varlıklara ilişkin SEC, Celsius Alacaklılar Komitesi ve Fahrenheit'in de dâhil olduğu sürekli bir bilgi alışverişi devam ediyor.

Bu yılın başlarındaki açık artırma yarışmasında galip gelen bir yatırım aracı olan Fahrenheit, Celsius'un kalan varlıkları üzerine inşa edilen yeni bir kripto işi için hisse ihraç etmeyi hedefliyor.

Kaynak, "Anladığım kadarıyla SEC, karar vermek için daha fazla bilgi istedi. Bunu yorumlama şeklim, SEC'in komiteye işin çeşitli bölümleri için ne görmek istediklerini söylediği ve şimdi komitenin bu bilgilerle ne yapacaklarına karar vermesi gerektiği şeklinde." ifadelerini kullandı. 

Rutgers Hukuk Fakültesi profesörlerinden Yuliya Guseva, Bloomberg'e yaptığı açıklamada, Fahrenheit'ın staking operasyonunun tüm detaylarının zaman içinde yavaş yavaş ortaya çıkabileceğini söyledi.

Guseva, bir e-posta röportajında, "Her avukatın şimdiye kadar bildiği gibi, kripto varlık sınıflandırmaları çetrefilli bir konudur. Sonuç olarak, halef şirketin çok dikkatli davranması gerekecek çünkü özellikle SEC'den ek ve önemli bir düzenleyici inceleme bekleyebiliriz." açıklamasını yaptı.

İflas Eden Kripto Şirketinin Kurtarma Planı, SEC Engeline Takıldı!

Neler Yaşandı?

Temmuz 2022'de Celsius, bilançosunda 2 milyar dolarlık bir açığın ortaya çıkmasının ardından Bölüm 11 iflas işlemlerini başlattı.

Arrington Capital, U.S. Bitcoin Corp. ve Proof Group'tan oluşan yatırım aracı Fahrenheit, bu ayın başlarında bir iflas mahkemesinden Celsius yeniden yapılanma planı için onay aldı.

Fahrenheit'ın Celsius için durdurulan teklifi, yaklaşık 2 milyar dolar değerinde Bitcoin'in ve Ethereum'un alacaklılara dağıtılmasını içeriyordu. Buna ek olarak alacaklılar, yeni kurulan bir şirkette öz sermaye alacaklardı. 

Önerilen kuruluşun, Ağustos ayında yapılan bir başvuruda belirtildiği üzere, Bitcoin madenciliği operasyonlarını denetlemesi ve genişletmesi, Ethereum'u stake etmesi, diğer likit olmayan varlıklardan para kazanması ve yeni iş fırsatlarını keşfetmesi amaçlanıyordu.

Eylül ayında yapılan bir dosyalamada SEC, Celsius'un planlarına ilişkin endişelerini dile getirdi ve özellikle kayıt dışı bir broker olarak rolüne ilişkin daha önce firmayla çözülenlere benzer endişeleri dile getirdiklerini söyledi. 

Daha sonraki bir dosyalamada Celsius, SEC ve diğer düzenleyici kurumlarla sık sık toplantılar yaptığını belirterek SEC'in endişelerine yanıt vermiş gibi görünüyordu.

Kaynak: Cryptonews

İflas Eden Kripto Şirketinin Kurtarma Planı, SEC Engeline Takıldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar