Anasayfa Sektörel İflas Eden Kripto Şirketinin Kurucusu Havalimanında Tutuklandı!

İflas Eden Kripto Şirketinin Kurucusu Havalimanında Tutuklandı!

Sektörel

Three Arrows Capital (3AC) kurucusu Su Zhu'nun Singapur makamları tarafından Changi Havalimanı'nda tutuklandığı öğrenildi.

İflas Eden Kripto Şirketinin Kurucusu Havalimanında Tutuklandı!

Three Arrows Capital (3AC) kurucu ortağı Su Zhu, ülkeyi terk etmeye çalışırken Singapur makamları tarafından tutuklandı. Teneo'ya göre, 3AC'nin ortak tasfiye memurları haberi doğrulayarak tutuklamanın Changi Havalimanı'nda gerçekleştiğini belirtti. Tutuklama, Singapur mahkemeleri tarafından kendisine karşı verilen bir tutuklama emrinin ardından gerçekleşti.

Yazıda, "ortak tasfiye memurlarının 25 Eylül 2023 tarihinde Zhu aleyhine tutuklama emri için başvuruda bulundukları ve bu emri aldıkları" belirtildi. Zhu'nun "mahkeme kararına kasıtlı olarak uymamasının", tutuklama emrinin çıkarılmasına yol açtığı ifade edildi. 

Mahkeme kararı; kurucu ortağı, tasfiye memurlarının soruşturmalarıyla iş birliği yapmaya itti. Karar; söz konusu ismin, 3AC'ın kurucularından biri olarak yaptığı faaliyetlerden de sorumlu olduğunu belirtti.

Kripto koruma fonu, Temmuz 2022'de iflas başvurusunda bulunarak piyasada çöken ilk büyük şirketler arasında yer aldı. Çöküşü ise Terra ağının ve iki kripto para birimi olan LUNA ve UST'nin çöküşüyle tetiklendi.

Şirket, çöküşünden önce yaklaşık 10 milyar dolarlık varlığı yönetiyordu ancak Terra'nın çöküşü bu rakamların çoğunu sildi. Bu olay, piyasadaki diğer kripto şirketleri üzerinde dalgalanma etkisi yarattı ve müşterilerin paralarının çoğunu kaybettiği bir iflas dönemini tetikledi.

İflas Eden Kripto Şirketinin Kurucusu Havalimanında Tutuklandı!

3AC Kurucuları için Hapis Cezası

Son eylem, Zhu'nun dört ay hapis cezasına çarptırılmasıyla sonuçlandı. Bu mevcut durum, 3AC'nin diğer kurucu ortağı Kyle Levingston Davies için de geçerlidir. Fakat Davies'in şu anda nerede olduğu bilinmiyor. 

Teneo'nun db tarafından yayınlanan basın açıklamasında şöyle denildi:

Hem Bay Zhu hem de Bay Davies aleyhindeki karar, herhangi bir polis memurunu onları tutuklamaya ve 4 ay boyunca hapse atılmak üzere güvenli bir şekilde getirmeye yönlendiriyor.

Hapishane süresi boyunca tasfiye memurları, iflas eden kripto platformuyla ilgili konularla ilgilenmeye çalışacaklar. Bu angajmanın odak noktası, firmanın fonları aracılığıyla edinilenler de dâhil olmak üzere 3AC'nin varlıklarının geri kazanılması olacaktır.

Bu eylemden önce Singapur'un düzenleyici makamları, 3AC kurucularının düzenlenmiş ticari faaliyetlerde bulunmasını yasaklayan bir emir yayınladı. Bu kısıtlama için belirlenen süre 9 yıl olmuştur. Buna ek olarak Singapur Para Otoritesi (MAS), Davies ve Zhu'nun Menkul Kıymetler Yasasını ihlâl ettiğini öne sürmüştür. 

Kaynak: AMBCrypto

İflas Eden Kripto Şirketinin Kurucusu Havalimanında Tutuklandı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Terra (LUNA) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Huobi Global Nedir? Huobi Global Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Aptos Coin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar