Anasayfa Sektörel İflas Etmiş İki Kripto Şirketi Anlaşmaya Vardı: İşte Detaylar

İflas Etmiş İki Kripto Şirketi Anlaşmaya Vardı: İşte Detaylar

Sektörel

Kripto para şirketleri FTX ve Genesis arasındaki iflas mücadelesi çözülmeye çok yakın...

İflas Etmiş İki Kripto Şirketi Anlaşmaya Vardı: İşte Detaylar

FTX Trading ve Genesis Global Holdco arasındaki uzun süredir devam eden yasal çekişme, çözüme doğru yöneliyor. İki taraf, endüstri manşetlerine konu olan iflas koruma ihtilaflarının ardından prensipte bir ilk anlaşmaya vardı. Davalarını temsil eden iflas hakimine gönderilen resmi bir mektup, firmaların uzlaşmalarını harekete geçirme niyetini doğruladı.

FTX ve Genesis, Kripto İflas Anlaşmasına Katılıyor!

FTX Trading'in iflasına dayanan destan, şirketin bir kripto para kredi platformu olan Genesis'in kendilerine yaklaşık 2 milyar dolar borçlu olduğunu iddia etmesiyle başladı. Bu iddia, Genesis'in mahkeme prosedürlerini önemli ölçüde yavaşlatabilirdi. Şimdi, mahkeme başkanına gönderilen 27 Temmuz 2023 tarihli mektupla, iflas çekişmesine son verme vaadiyle uzlaşma yolu daha somut görünüyor.

İflas Etmiş İki Kripto Şirketi Anlaşmaya Vardı: İşte Detaylar

Mahkemeye gönderilen mektup, ihtilaflı taraflar arasındaki sorunun çözümünde önemli bir adımı temsil ediyor. FTX Trading Ltd. ve ilişkili borçluları, Bölüm 11 iflas davasındaki borçlularla birlikte bir ön anlaşmaya vardıklarını doğruladı. Mahkeme dosyasında şunlar belirtiliyor:

"Taraflar, diğer hususların yanı sıra, FTX borçluları tarafından bu Bölüm 11 Davalarında borçlulara karşı ileri sürülen talepleri ve Genesis borçluları tarafından FTX Bölüm 11 davalarında FTX borçlularına karşı ileri sürülen talepleri çözüme kavuşturacak bir uzlaşmaya ilişkin olarak, belgelendirmeye tabi olmak üzere, prensipte bir anlaşmaya varmışlardır."

Ayrıca anlaşma, FTX'in otomatik durdurmayı değiştirme önergesini ve FTX borçlularının borçlulara karşı alacaklarının sayısını tahmin etmek için prosedürler oluşturma önergesini reddetmeyi planlıyor.

Özünde, uzlaşmanın onaylanması, bu önergelerin geri çekilmesi anlamına gelecek ve normalde karmaşık olan yasal işlemleri basitleştirecektir. Anlaşmanın detayları henüz açıklanmadı. Ancak, ilgili taraflar, anlaşmalarını resmileştirmek ve mahkemeden onay almak için hızlı hareket etmeye hazır olduklarını açıkladılar.

Genesis, ana kuruluşu Digital Currency Group'un (DCG) yanı sıra CEO'su ve atası Barry Silbert'a yönelik yeni açılan bir dava da dahil olmak üzere ek yasal mücadelelerle boğuşmaya devam ediyor.

İflas Etmiş İki Kripto Şirketi Anlaşmaya Vardı: İşte Detaylar içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Cosmos (ATOM) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Hüseyin Özlan