Anasayfa Sektörel İflasın Eşiğinde Olan Kripto Şirketine, Bir Toplu Dava Daha Şoku!

İflasın Eşiğinde Olan Kripto Şirketine, Bir Toplu Dava Daha Şoku!

Sektörel

Yakın bir tarihte iflas başvurusu yapan Genesis'in ana şirketi, yeni bir hukuki sorunla daha baş başa kaldı. İşte detaylar..

İflasın Eşiğinde Olan Kripto Şirketine, Bir Toplu Dava Daha Şoku!

Sorunlu bir kripto para birimi şirketi olan Digital Currency Group'a (DCG), yan kuruluşu Genesis Capital adına yeni bir toplu dava şikayeti yapıldı.

Genesis alacaklıları, DCG'ye karşı menkul sınıf davası (SCA) davası açtıklarında DCG ve CEO'su Barry Silbert'i yasayı çiğnemekle suçladı.

Connecticut'ta ofisleri bulunan bir hukuk firması olan Silver Golub & Teitell (SGT), Genesis ile dijital varlıklar için finansman sözleşmeleri imzalayan kişi ve kuruluşlar adına şikayette bulundu. Hukuk firması, Mart 2022'de bir toplu davanın parçası olarak Coinbase aleyhine açılan dava da dahil olmak üzere önemli sektör davalarını yönetme konusunda bir üne sahiptir.

DCG ve Silbert aleyhindeki yeni şikayete göre Genesis, federal menkul kıymetler yasaları kapsamında kayıttan muaf tutulmadan menkul kıymetler içeren borç verme anlaşmaları imzaladı. Bunun, menkul kıymetler yasalarını ihlal eden kayıt dışı menkul kıymet arzı oluşturduğu iddia ediliyor.

Genesis Dolandırıcılık Planı

Davaya göre Genesis, yanlış ve yanıltıcı iddialarda bulunarak hem potansiyel hem de mevcut dijital varlık borç verenlerini dolandırmak için bir plan yapmakla suçlanıyor. Davacılar, Genesis'in ABD Menkul Kıymetler Borsası Yasası'nın 10(b) bölümünü ihlal ederek Genesis'in mali durumunu kasıtlı olarak yanlış beyan ettiğini iddia etmektedir.

Genesis Dolandırıcılık Planı

Davaya göre, potansiyel dijital varlık borç verenlerini varlıklarını Genesis Global Capital'e borç vermeye ikna etmek ve mevcut borç verenlerin dijital varlıklarını kullanmalarını durdurmak için dolandırıcılık planı gerçekleştirildi.

Genesis, dijital varlık yönetimi Grayscale Investments, kripto madenciliği şirketi Foundry ve kripto medya sitesi Coindesk, 2015 yılında kurulan Connecticut merkezli bir kripto para şirketi olan DCG'nin dijital varlık ve blok zincir odaklı yan kuruluşlarından sadece birkaçı. DCG, Silbert, aynı zamanda şirkette %40'lık bir kontrol hissesine sahiptir ve yönetim kurulu başkanıdır.

Duyuru, şirketin 19 Ocak'ta iflas başvurusunda bulunmasının ardından 23 Ocak'ta yapılan Genesis'in ilk iflas davasıyla aynı zamana denk geliyor. Şirket, Genesis'in itfayı gerçekleştiremediği için 16 Kasım'da para çekme taleplerini kabul etmeyi bırakmasından birkaç ay sonra iflas başvurusunda bulundu. 

İflasın Eşiğinde Olan Kripto Şirketine, Bir Toplu Dava Daha Şoku! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Haber Hakkında Bir İfade Bırak
Yorumlar(0)
Koinbox Lounge
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
MyDexPay Coin (XMD) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği (Mining) Nedir? Nasıl Yapılır?
Rehber Banu Fırıncılar