Anasayfa Altcoin İki Altcoin Projesi, Blockchain Tabanlı SIM Kart için El Sıkıştı!

İki Altcoin Projesi, Blockchain Tabanlı SIM Kart için El Sıkıştı!

Altcoin

Conflux ve LayerZero, blockchain tabanlı SIM kart (BSIM) konusunda bir ortaklık kurdu.

İki Altcoin Projesi, Blockchain Tabanlı SIM Kart için El Sıkıştı!

Conflux ve LayerZero, Conflux ve China Telecom tarafından ortaklaşa geliştirilen blockchain tabanlı SIM kart (BSIM) konusunda bir iş birliği yaptıklarını duyurdu. BSIM kullanıcıları, LayerZero'yu kullanarak zincirler arasında varlık ve mesaj transferi yapabilecekler.

Conflux, Çin'de nadir bir yere sahip, Singapur'a kayıtlı, halka açık bir blockchain'dir. Layer-1, Şubat ayında China Telecom ile birlikte BSIM'i duyurdu. O zamanlar projenin Çin'de kullanıma sunulmadan önce bu yılın sonlarında Hong Kong'da pilot olarak uygulanacağını söylediler. SIM kartların amacı, kullanıcıların özel anahtarlarını telefonlarında güvenli bir şekilde saklamalarına imkân tanımaktır.

BSIM kartları pilot program lansmanını beklerken Conflux'un kullanıcı sayısı zayıflıyor. ConfluxScan tarafından derlenen verilere göre, 2023'ün ilk çeyreğinde çoğunlukla 40.000'in üzerinde kaldıktan sonra Nisan ayından bu yana günde yaklaşık 20.000 işlem görülüyor.

Conflux, LayerZero ile ortaklık kurarak nihai BSIM kullanıcılarının blockchain özellikli SIM kartlarda depolanan varlıkları Conflux'tan diğer zincirlere taşımasına olanak sağlamayı umuyor.

LayerZero, varlıkları veya bilgileri zincirler arasında taşımak için gereken aracıları azaltan, zincirler arası bir mesajlaşma protokolüdür. Ethereum Layer-2 protokolleri Arbitrum ve Optimism, en çok kullanılan LayerZero düğümleridir.

LayerZero, Asya Pasifik Bölgesine Doğru Genişliyor

İki Altcoin Projesi, Blockchain Tabanlı SIM Kart için El Sıkıştı!

LayerZero Labs CEO'su Bryan Pellegrino, Conflux entegrasyonu yoluyla LayerZero'nun Asya Pasifik bölgesine doğru genişlediğini doğruladı. Pellegrino, bunun "tarihsel olarak Web3'te ilk hamle yapanlardan biri olduğunu" söyledi. Pellegrino; ayrıca BSIM'in, China Telecom'un 390 milyon kullanıcısından bazılarına ulaşmayı düşündüğünü dile getirdi.

Çin, geçmiş yıllarda kripto para ticaretine ve madenciliğine sıkı sıkıya bağlıydı ancak Hong Kong'un son zamanlarda kripto perakende ticaretine izin verme hamlesi ve Çin'in bu konudaki sessizliği, bazılarının Çin'in kripto konusunda da yumuşayıp yumuşamadığı konusunda merak uyandırdı.

Pazartesi günü yayınlanan bir Chainalysis raporunda, "Hong Kong'un yeni kripto girişimlerinin zımnen onaylanması, muhtemelen Çin hükûmetinin kripto para birimi konusundaki tutumunun gelişmekte olduğuna işaret edebilir." denildi.

Kaynak: Blockworks

İki Altcoin Projesi, Blockchain Tabanlı SIM Kart için El Sıkıştı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar