Anasayfa Altcoin İki Popüler Coin'de Etkileyici Artışlar: Son 24 Saat İçinde...

İki Popüler Coin'de Etkileyici Artışlar: Son 24 Saat İçinde...

Altcoin

Yatırımcıların takip ettiği iki popüler meme coin, son 24 saat içinde önemli artışlar kaydetti.

İki Popüler Coin'de Etkileyici Artışlar: Son 24 Saat İçinde...

Kripto para piyasasında genel olarak yaşanan canlanmanın yanı sıra popüler meme coin'ler olan Dogecoin ve Shiba Inu, son 24 saat içinde fiyatlarına etkileyici kazançlar ekledi. CoinMarketCap verilerine göre; DOGE yaklaşık yüzde 10'luk bir kazanç sağlarken, SHIB de bu süre zarfında fiyatlarında yüzde 8'lik bir artış kaydetti. Son yükseliş, kripto yatırımcılarının diğer faktörlerin yanı sıra dikkatlerini iki tokene çevirdiklerini gösteriyor.

ABD'de olası bir ETF onayına ilişkin söylentilerin teşvik ettiği Bitcoin'in aksine, bu iki tokenin yukarı yönlü rallilerinin arkasında teşvik edici bir katalizör yok gibi görünüyor. Bununla birlikte kripto çevrelerindeki pek çok kişi; X'teki son gelişmelerin, yükselişi körüklemiş olabileceğini öne sürüyor.

Özellikle Perşembe günü sosyal medya platformu, premium kullanıcılar için görüntülü arama özelliğini duyurdu. DOGE ve X'teki özelliğin net bir bağı olmamasına rağmen kripto topluluğundaki birçok kişi, özellikle Elon Musk kontrolü ele aldığından beri bu tür bir bağlantıyı sık sık kuruyor.

Musk, geçmişte Dogecoin'e olan ilgisini kamuoyuna açıkladı. Nisan ayının başlarında X, logosunu Doge olarak değiştirdi ve DOGE'nin bir ödeme seçeneği olarak olası bir entegrasyonuna ilişkin spekülasyonları artırdı. Benzer şekilde 2021 boğa rallisi sırasında Musk, farklı zamanlarda attığı tweet'lerle büyük DOGE boğa koşularını teşvik etti.

Dogecoin ve Shiba Inu İşlem Hacimleri Kayda Değer Bir Şekilde Arttı

İki Popüler Coin'de Etkileyici Artışlar: Son 24 Saat İçinde...

Kripto para piyasası için potansiyel olarak unutulmaz bir haftanın başlangıcından bu yana DOGE ve SHIB işlem hacmi, Pazartesi günü 350 milyon dolar iken Perşembe günü 1,2 milyar dolara yükseldi. Benzer şekilde tokenlere olan açık ilgi, yüzde 50'nin üzerinde artış göstererek kripto yatırımcılarının "tokenlerin kısa vadede daha fazla dalgalanma göstermesini beklediklerini" ortaya koydu.

Bununla birlikte meme coin'in değişken yapısı göz önüne alındığında; zincir üstü veriler, tokenlerin düşük performans gösterdiğini ortaya koyuyor. Piyasa değerine göre en büyük meme coin'ler olan DOGE ve SHIB, son 7 gün içinde fiyatlarına yalnızca yüzde 15'lik bir artış ekledi.

Bu arada blockchain analiz platformu Santiment, geçtiğimiz Aralık ayında, DOGE ve SHIB yükseldiğinde Bitcoin ve diğer büyük tokenlerin fiyatlarında genellikle bir artış görüldüğünü belirtti. Bununla birlikte raporda, bunu genellikle daha geniş bir piyasa satışının izlediği de belirtildi.

İki Popüler Coin'de Etkileyici Artışlar: Son 24 Saat İçinde... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik