Anasayfa Sektörel İki Yatırım Devi, Dijital Varlık ETF Paketini Piyasaya Sürecek!

İki Yatırım Devi, Dijital Varlık ETF Paketini Piyasaya Sürecek!

Sektörel

Yatırım yönetimi şirketleri ARK Invest ve 21Shares, dijital varlık ETF paketini hayata geçirecek.

İki Yatırım Devi, Dijital Varlık ETF Paketini Piyasaya Sürecek!

Yatırım yönetimi şirketleri ARK Invest ve 21Shares, Bitcoin ve Ethereum vadeli işlemlerine ve blockchain teknolojisine odaklanan bir dijital varlık ETF paketi başlatıyor.

ARK 21Shares Active Bitcoin Futures Strategy ETF (ARKA) ve ARK 21Shares Active Ethereum Futures Strategy ETF (ARKZ) dâhil olmak üzere beş ETF'den oluşan paket, vadeli işlem sözleşmelerine yapılan yatırımları blockchain endüstrisinde aktif olan şirketlerdeki hisselerle harmanlamayı amaçlıyor.

"Stratejik yatırımlar yoluyla uzun vadeli sermaye kazancı sağlamayı" amaçlayan bu ETF'ler, Chicago Board Options Exchange'de (CBOE) listelenecek. Bunlar, dijital varlıkları portföylerine entegre etmek isteyen yatırımcılar için tasarlandı. 21Shares'e göre, "ne Fonlar ne de Dayanak ETF, doğrudan Bitcoin'e veya diğer dijital varlıklara yatırım yapmıyor veya spot Bitcoin'e doğrudan maruz kalmıyor."

21Shares, "dünyanın en büyük ETP (kripto borsasında işlem gören ürün) ihraççısı" olduğunu iddia etti. Şirket, 21Shares AG tarafından ihraç edilen ETP'ler Amerika Birleşik Devletleri'nde mevcut olmasa bile yönetim altında 1 milyar doların üzerinde varlık (AUM) çekmiştir.

Ark Invest'in şu anda ABD'de altı aktif ETF'si bulunuyor ve bunlardan üçü CBOE'de listelenmiş durumda.

Ark Invest Portföyünü Düzenledi

İki Yatırım Devi, Dijital Varlık ETF Paketini Piyasaya Sürecek!

Cathie Wood liderliğindeki Ark Invest, kısa bir süre önce Block Inc. hisselerini satın alarak ve Grayscale Bitcoin Trust hisselerinin bir kısmını satarak portföyünü düzenledi. 

Ark Invest'in ARK Innovation ETF, ARK Next Generation Internet ETF ve Ark Fintech Innovation ETF'i içeren satın alma işlemi, 5,61 milyon dolar değerinde 113.326 Block Inc. hissesi satın aldı. İşlem, Block'un 6 Kasım'daki 49,52 dolarlık kapanış fiyatına göre gerçekleşti. 

Ark Invest, aynı gün Grayscale Bitcoin Trust'taki yatırımını azalttı ve Grayscale 26,95 dolardan kapanırken 3,76 milyon dolar değerindeki hisseleri elden çıkardı.

Cathie Wood, kriptoya ve Bitcoin'e olan ilgisini ve güvenini sürekli olarak ifade etti. Kasım 2022'de Bloomberg'e verdiği bir röportajda Wood, Bitcoin fiyatının bu on yılın sonuna kadar 1 milyon dolara ulaşacağı tahminini yineledi.

Kaynak: Cryptonews

İki Yatırım Devi, Dijital Varlık ETF Paketini Piyasaya Sürecek! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar