Anasayfa Altcoin İki Yatırım Şirketi, Spot Ethereum ETF için İlk Başvuruyu Yaptı!

İki Yatırım Şirketi, Spot Ethereum ETF için İlk Başvuruyu Yaptı!

Altcoin

Ark Invest ve 21Shares, ABD'deki ilk spot Ethereum ETF'si için başvuruda bulunarak ETF alanında önemli bir hamle yaptı.

İki Yatırım Şirketi, Spot Ethereum ETF için İlk Başvuruyu Yaptı!

Cathie Wood liderliğindeki Ark Invest ve ve 21Shares, bu hafta ABD'deki ilk spot Ethereum Borsa Yatırım Fonu (ETF) için başvuruda bulunarak ses getirdi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) yapılan bir başvuruya göre, "Ark 21Shares Ethereum ETF" olarak adlandırılan ETF Çarşamba günü dosyalandı ve Coinbase'i emanetçi olarak adlandırdı.

ABD'de İlk Spot Ethereum ETF'si

Ark Invest ve 21Shares, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ilk spot Ethereum ETF için başvuruda bulundu. Varlık yöneticileri, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan ETH'yi doğrudan tutacak bir ETF için SEC'ten onay bekliyor.

Başvuru, SEC tarafından ertelenen son spot Bitcoin ETF'leri dizisine benziyor. Menkul kıymetler kurumu, Grayscale'in geçen hafta mahkeme salonunda kazandığı zaferin ardından son ETF başvuruları hakkında karar vermek için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu söyledi. 

Grayscale, SEC'e karşı açtığı davada, kurumun spot ETF'leri onaylamama gerekçesi üzerine galip geldi. Yargıç, SEC'in "vadeli ETF'lerin spot ETF'lerden önemli ölçüde nasıl farklılaştığını tam olarak açıklayamaması" nedeniyle Grayscale lehine karar verdi.

Ark Invest, başvurusunda Coinbase Custody Trust Company'yi emanetçi olarak adlandırıyor. Kripto para borsası, Ark 21Shares Ethereum ETF'nin hisselerini destekleyen Ethereum'u tutmaktan sorumlu olacak. Onaylanması halinde ETF, Cboe BZX Borsasında işlem görecek.

İki Yatırım Şirketi, Spot Ethereum ETF için İlk Başvuruyu Yaptı!

SEC Vadeli İşlemlere Dayalı Ethereum ETF Başvurularını Aldı

Menkul kıymetler kurumu, Ethereum vadeli işlem ETF'leri için önceki başvuruları aldı ancak henüz herhangi birini onaylamadı. Bloomberg'in kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, geçtiğimiz günlerde bu vadeli ETF'lerin durumu hakkında yorum yaptı:

Geçmişte SEC, Ether Futures ETF dosyalayıcılarına ilk dosyalama vuruşundan 5-6 gün sonra geri çekilmelerini söylemişti. Şu anda 13. gündeyiz ve geri çekilme yok. Henüz özgür değiliz ama iyiye işaret. Tahmin ettiğimiz gibi bunlar muhtemelen Ekim ortasında piyasaya çıkacak.

Ark Invest'in başvurusu bir adım daha ileri giderek, son zamanlardaki Bitcoin spot ETF'lerinin uygulamalarına benziyor. ProShares'in 2021 yılında New York Borsası'nda vadeli işlem ETF'sini piyasaya sürmesinden bu yana vadeli işlem bazlı Bitcoin ETF'leri ABD'de işlem görüyor.

Ark Invest ve 21Shares, Vadeli ETH ETF'si için Başvuru Yaptı

Geçtiğimiz hafta Ark Invest ve 21Shares'in, vadeli işlemlere dayalı bir Ethereum ETF'sine başvurmak için güçlerini birleştirdiği ortaya çıktı.

Son SEC başvurularına göre Ark Invest ve 21Shares, ARK 21Shares Active Ethereum Futures ETF (ARKZ) ve Ark 21Shares Active Bitcoin Ethereum Strategy ETF (ARKY) önerdi.

İki Yatırım Şirketi, Spot Ethereum ETF için İlk Başvuruyu Yaptı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar