Kripto Para Haberleri

İklim tartışmaları arasında kripto para madenciliği konusu da var!

ABONE OL:

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu ve son dönemde STK’lar başta olmak üzere dünyanın havasının giderek daha çok sağlık sorunlarını tetikleyici bir noktaya gelmesini tartışıyor ancak dünyanın en büyük devasa ekonomisi ABD Paris İklim Anlaşması’ndan çekildi ve bu konuda hiçbir adım atmıyor. En fazla bu sorunun üzerine gidebilecek ve bu sorunu engelleyebilecek olan ABD olmadığı için anlaşma yeterli görülmemekte ve çok sayıda insan her yıl hava sorunları ve küresel ısınmaya bağlı sorunlar nedeniyle ölüyor.

İklim sorunlarının giderek daha fazla gündem olmasının arkasında yatan bir sebep olarak ise kripto para birimi madencilerinin eylemleri gösteriliyor ve kripto para birimi madenciliğinin dünyaya yaydığı ısı ve buna bağlı harcanan enerji ve doğalgaz ile işleme tesislerinin yaydığı karbondioksitin dünyamıza vermiş olduğu ve gelecekte vereceği zarar tartışılıyor.

Madencilikte zarar veriyor

Bugün bilgisayar ve cep telefonlarını kullandığımız her 1 dakika içerisinde yaşadığımız dünyaya birçok kez zarar veriyoruz. Bu cihazları şarj etmeye elektrik harcaması yaparak zarar verirken madencilik için enerji tüketimi çok yüksek olduğu için bunun iklim aktivistlerine göre daha çok zarar verdiği bir gerçek.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto para fiyatları düşmeye başladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu