ILCoin: Bitcoin’e modern alternatif geliştirdik

1 Dakikada Okunabilir


Kripto platformu olan ILCoin, komut zinciri protokolü (C2P) adı verilen “öncü teknolojiyi” kullanarak ölçeklenebilirlik sorunları olmayan “Bitcoin’e modern bir alternatif kripto para” geliştirdiğini iddia etti.

ILCoin tarafından oluşturulan C2P protokolünün, Bitcoin blok zincirinin ana problemi olan (ölçeklenebilirlik sorunu) blok boyutunu genişleterek çözmeyi amaçlıyor ve bu konuda rakibine oranla başarı elde edilecek olduğunu düşünüyor. Başlangıç, sınırını 25 MB’a çıkarmayı çoktan başardığını söyleyen platform bu konuda başarı elde edecek olduklarını iddia ediyor.

ILCoin ekibi blok başına 170.000 işlem veya günde 15 milyon işlem gerçekleştirdiğini iddia ediyor. (Bitcoin 375.000 işlem yapabiliyor).

Platform bunlarla sınırlı kalmamakta ve ​​aynı zamanda, oluşturulan protokolün başka bir Bitcoin sorununu çözdüğüne inandıklarını iddia ediyor.  Ağın %51 saldırısı olarak bilinen güvenlik sorununu çözmeye adanmış olduğunu da iddia ediyor ama bu konuda henüz kesin bir kanıt veya bilgi sunmamakta. C2P, kullanıcılarına üç farklı güvenlik katmanından oluştuğundan güvenli bir ortam sağlamakta ancak bu konuda Bitcoi’e göre ne kadar güvenli olduğu hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

ILCoin’in SHA-256 algoritmasının en üstüne yerleştirilen “siber saldırılara dayanıklı katman”, farklı etkinlik türlerinin engellenmesini sağlıyor ve çift harcama ve geri çekme gibi blok zinciri bozulmalarını önleyebilecek güçlü bir koruma önlemi olarak biliniyor.

Proje, C2P’nin siber güvenlik şirketi Palo Alto Networks’ün resmi ortağı olan üçüncü bir tarafça onaylandığını iddia ediyor ama bu konuda henüz kesin bir kanıt sunmuyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
242
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
242
Şaşkın
Lol Lol
363
Lol
Harika Harika
242
Harika
Korkunç Korkunç
201
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!