Anasayfa Sektörel IMF ve FSB, G20 Belgesini Yayınladı: Bu Coin'ler Bir Tehdit!

IMF ve FSB, G20 Belgesini Yayınladı: Bu Coin'ler Bir Tehdit!

Sektörel

IMF ve FSB tarafından kripto varlık düzenlemesine ilişkin G20 Zirve Belgesi yayınlandı.

IMF ve FSB, G20 Belgesini Yayınladı: Bu Coin'ler Bir Tehdit!

Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Finansal İstikrar Kurulu (FSB) Perşembe günü kripto düzenlemeleri için politika önerileri ve standartlar hakkında bir belge yayınladı.

IMF ve FSB'den kripto varlıklarının düzenlenmesine yönelik ortak bir yaklaşım için politika ve düzenleyici çerçeveler geliştirmeleri istendi. Belge, bu hafta G20 Zirvesi'nde tartışılacak.

IMF ve FSB, Kripto Düzenlemesine İlişkin Tavsiyeler Yayınladı

G20'nin risk gözlemcisi Finansal İstikrar Kurulu (FSB) ve Uluslararası Para Fonu (IMF), G20 Zirvesi için küresel kripto düzenlemelerine dair öneriler üzerine bir makale yayınladı.

Bu, uluslararası kuruluşların kriptoyu düzenleme ve makroekonomik ve finansal istikrara yönelik risklerini en aza indirme çabalarının bir parçasıdır.

IMF, kripto düzenlemeleriyle ilgili makroekonomik, yasal ve finansal bütünlük konularını özetledi. FSB ve standart belirleyici kurumlar (SSB'ler);  finansal istikrar, finansal bütünlük, piyasa bütünlüğü, yatırımcı koruması, ihtiyati ve kripto varlıklardan kaynaklanan diğer riskleri ele almak için tavsiyeler ve standartlar yayınladı.

Toplu tavsiyeler, yetkililerin stablecoin'lerle ilişkili olanlar ve merkeziyetsiz finans (DeFi) olarak adlandırılanlar da dâhil olmak üzere kripto varlık faaliyetleri ve piyasalarının oluşturduğu makroekonomik ve finansal istikrar risklerini ele almalarına yardımcı olmak için kapsamlı bir rehberlik sağlıyor.

IMF ve FSB, G20 Belgesini Yayınladı: Bu Coin'ler Bir Tehdit!

"Stablecoin'ler ve DeFi, İstikrar için Bir Tehdit"

Rapor, stablecoin'leri ve DeFi'yi makroekonomik ve finansal istikrar için bir tehdit olarak görmeye devam ediyor. Rapor,a ayrıca kriptonun daha ucuz ve daha hızlı sınır ötesi ödemeler ve artan finansal katılım dâhil olmak üzere daha önce iddia edilen faydaları kanıtlayamadığından bahsediyor.

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, daha önce kripto varlıkları düzenlemek için küresel bir çerçeve üzerinde görüşmeler yapıldığını doğrulamış ve kripto düzenlemesiyle ilgili konuların masaya yatırıldığını bildirmişti.

Sektörden Kripto Dostu Düzenlemeler Çağrısı

Kripto firmaları ve topluluk, düzenleyicileri kripto dostu düzenlemeler getirmeye çağırdı. Bu; kripto, blockchain, Web3 ve diğer yenilikçi teknolojilerle ilgili inovasyonun artırılmasına yardımcı olacaktır.

Kripto incelemesi ve kısıtlamaları, Terra-Luna krizi ve geçen yıl FTX'in çöküşünden sonra yoğunlaştı. Sektör, ayrıca yüksek enerji tüketimi nedeniyle de hedef alındı. Fakat sektör gelişmeye devam ediyor ve o zamandan beri işler kapsamlı bir şekilde değişmiş durumda. 

Kaynak: CoinGape

IMF ve FSB, G20 Belgesini Yayınladı: Bu Coin'ler Bir Tehdit! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik