Kripto Para Haberleri

IMF’nin açıklamaları kripto paraları etkiledi

Uluslararası Para Fonu (IMF) dün yayınladığı raporlarında kripto paralara yer vermiş ve bu raporlarda kripto paralar konusunda acil olarak dünyanın büyük devletleri tarafından önlemlerin alınması gerektiğini açıklamıştı. IMF tarafından yapılan açıklamada  ”DEĞERLI OLARAK GÖRÜNEN VE FINANSAL ALTYAPI IÇEREN KRIPTO PARA VE BENZERI EKONOMIK SISTEMLER BU ŞEKILDE GELECEKTE BÜYÜMEYE DEVAM EDERSE KÜRESEL FINANS SISTEMI IÇIN SON DERECE KÖTÜ ETKILERE SAHIP OLABILIR VE GERI ALINAMAYACAK KADAR BÜYÜK KÖTÜ YAN ETKILERE SEBEP OLABILIR.” diye açıklama yapılmıştı.

Bugün ise başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere tüm koinlerde ciddi düşüşler yaşandı ve kripto para piyasaları ardı ardına kırmızı alarm vermeye başladı. Yeşil yanan göstergeler sabah saatlerinden itibaren bir anda kırmızı yanmaya ve ardı ardına kırmızı ışıklarını yakmaya başladılar. Bunun anlamı ise koinlerin fiyatında düşüş olduğu ve son 24 saat içerisinde en düşük seviyeye geldiğini gösterirken, koin sahipleri ise bu durumdan çok yakından etkilendiler. Koin sahiplerini vuran Uluslararası Para Fonu (IMF) açıklamasının ardından piyasada yaşanan kötü süreçte üstüne eklenince koinlerde %18’leri bulan kayıplar görüldü.

IMF neden önlem alınsın istedi?

Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından alınması istenen önlemlerin dünya küresel finans sisteminin etkilenmemesi ve sorunların meydana gelmemesi adına istendi. IMF’ye göre kripto paralar tamamen engellenmeli ve kullanım oranlarının yükselmeye başlamadan önüne geçilmesi gerek. Bununla ilgili IMF raporlarının gelecekte daha fazla artabileceği, hükümetler tarafından ise bu açıklamalara uyularak kripto para engellemeleri ve yasaklarının çok daha kısa süreler içerisinde uygulanmasına yönelik girişimlerde bulunulabilecek olduğu belirtilmekte. IMF’nin kripto paralar konusunda alabilecek olduğu bazı önlemler olmasına rağmen bu önlemlerin büyük bir kısmını ABD ve diğer gelişmiş ülkeler alması gerekiyor.

Uluslararası Para Fonu her ülke için ayrı rapor ve her konu için ayrı bir satır içeren bilgi yayınlamakta.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu