Kripto Para Haberleri

ING Bankası Corda’da Güvenlik ve Gizlilik Açıklarını Düzeltti

ING Bankası Corda’yı Daha İyi Hale Getiriyor

ING Bankası blockchain ekibi, R3’ün kurumsal blockchain platformu Corda’ya ek bir güvenlik ve gizlilik katmanı ekledi.

Corda ağındaki şirketleri tedirgin eden Corda noter hizmetinin mevcut güvenlik / gizlilik eksiklikleri, ING Bankasının uyguladığı sıfır bilgi kanıtları (ZKP) ile kaldırıldı.

Corda noterlik hizmeti ağdaki işlemlerin sıralanmasından ve zaman damgalanmasından sorumludur. Başka bir ifadeyle, Corda dağınık defterindeki tüm işlemlerin herhangi bir çifte harcama yapmadan benzersiz olmalarını sağlar.

Katılımcı düğümlerin ağda depolanan verileri görüntülemesine izin verdiği Bitcoin, Ethereum ve diğer toplum blockchainlerinden farklı olarak, Corda, ağın bilgi akışını kontrol etmek için hem doğrulayıcı hem de onaylayıcı olmayan noterler kullanır.

Düzeltilen Sorunlar

Doğrulama noterleri kullanıcıların kötü niyetli olmadıklarından emin olmak için tüm işlemlerin içeriğini görüntülediğinden dolayı kullanıcıların gizlilikleri kalmıyor. Öte yandan, onaylama yapmayan noterler, işlemlerin doğruluklarını iki kez kontrol etmeden tüm işlemlerin kayıtlarını tutar, böylece kötü oyuncuların çift harcama işlemi yapması kolaylaşır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  PayPal‘ın CEO’su: Bitcoin satıcılar tarafından tercih edilmiyor!

Bu sorunları çözmek için ING ekibi, Corda dağınık hesap defterine sıfır bilgi kanıtları uygulamasına geçti. İşlemlerin doğruluğunu tüm içeriği kontrol etmeden kanıtlanmasını sağladı.

Topluluğun ZKP’nin blockchain ağlarına entegrasyonunun ciddi şekilde sistemi yavaşlattığını düşündüğünün aksine ING ekibi, Corda noterlerine gönderilen ZKP işlemlerinin normal işlemlere kıyasla daha hızlı olduğunu belirtti.

Gelişim üzerine yaptığı açıklamada, INGS Bankası Bilişim teknolojileri toptan bankacılık kanallarının küresel başkanı Andrei llchenko; ekibin Corda ağını kullanmaya başlama planlarından bu yana Corda’nın gizlilik ve güvenlik sınırlamalarını düzeltmeye karar verdiğini belirtti.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu