İngiliz Hakim: Kripto para düzenlemeleri yapılmalı

1 Dakikada Okunabilir


İngiltere Yüksek Mahkemesi Şansölyesi ve İngiliz Hakim Sir Geoffery Vos, akıllı sözleşmelerin ve kripto para biriminin, kaçınılmaz olarak, uygun düzenlemeler yapıldığı sürece toplumda yaygın kullanım ve ilgi göreceğini söyledi. Bu mesajı, Liverpool Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Northern Chancery Bar Association ile ilgili yaptığı bir konuşmada söyledi.

Sir Geoffery ayrıca, kripto ve akıllı sözleşmelerin doğru ve yaygın bir şekilde kullanılmasını sağlamak için yasada gerekli değişiklikleri araştırmak için kaynakları tahsis etmenin zamanının geldiğini belirtti:

BENİM BAŞLANGIÇ ​​NOKTAM AKILLI SÖZLEŞMELERİN NEDEN HER YERDE BU KADAR UZUN SÜRDÜĞÜNÜ SORMAK. ANA AKIM FİNANSAL HİZMETLER DÜNYASINI BİRKAÇ YIL BOYUNCA NASIL VE NE ZAMAN ELE GEÇİREBİLECEKLERİNİ TARTIŞIYORUZ. YİNE DE, ASLA BU GERÇEĞİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRMEYECEK GİBİ GÖRÜNÜYORLAR.

İngiltere hukuk sisteminin inovasyonla başa çıkmaya hazır olduğunu ve akıllı sözleşmelerin hızlı bir şekilde kullanılmasını savunan ve yaygın kabul edilmelerini engelleyen düzenleyici engelleri kaldıran son konuşmasının temasını görünen o ki tekrar ediyor.

DOLAYISIYLA, AKILLI SÖZLEŞMELERİN KULLANIMINA İLİŞKİN HERHANGİ BİR TEMEL YASAL ZORLUĞU TESPİT ETMELİ VE GEREKİYORSA KALDIRMALIYIZ. GELİŞMELERİNE VAKIF SAĞLAMAK YERİNE, YENİ TEKNOLOJİLERİN KULLANIMINI ENGELLEYECEK YENİ BİR YASAL VE DÜZENLEYİCİ REJİM OLUŞTURMAKTAN KAÇINMAYA ÇALIŞMALIYIZ.

Sir Geoffery, doğrudan kesin olarak “başlangıç ​​çizgisinin” “yakın bir aşamada geçtiğini” garanti edeceğini söyleyerek kripto para birimlerini övdü.


error: Kopyalama Engellendi!