Kripto Para Haberleri

İngiliz Polisinden Dev Kripto Para Operasyonu

Suç ve terör faaliyetlerinde kullanıldığı tespit edilen 180 milyon sterlin değerindeki kripto para birimine el konuldu. İngiliz Polisi dev bir operasyon ile büyük transferi engellemiş oldu. Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki kripto paralar aracılığı ile terörü ve suç örgütlerini finanse etmek çok daha kolay. Para akışlı denetime tabi tutulmadığı için dolandırıcılar ve suç örgütleri de bu teknolojiyi kullanmaya devam ediyorlar.

Birçok hükümet bu konuda şikayetçi ve denetimi arttırmak istemelerinin en önemli nedenlerinden bir tanesi de hiç şüphesiz ki budur. İngiliz Polisi, yaptığı açıklamada, uzunca bir süredir bu örgütün takip edildiğini ve nihayet faaliyetlere son verildiğini duyurdu.

Geçmiş zamanda hatta kısa bir süre önce İngiltere ile ilgili buna benzer bir haber daha yapmıştık. Suç faaliyetlerinin kripto para düzeyinde en yüksek olduğu ülkelerden biri ve emniyet birimi bu konuda büyük bir hassasiyet gösteriyor.

Rakamlar Her Geçen Gün Artıyor

kripto para reklam

Blockhain teknolojisi, gerçekten yeni dönem teknolojisi olarak lanse edilmeyi hak ediyor. Yüksek tutardaki paraların anlık aktarım hızı muazzam bir seviyeye ulaşmış durumdan ancak eksi yönleri de yok değil. Mesela bu tür büyük paraların hiçbir denetime tabi tutulmadan karşı tarafa aktarılması dakikalar sürüyor. Denetim yok, alıcı bilgisi yok ve daha da kötüsü sorgulama yapamıyorsunuz.

Bu teknolojiyi iyiye kullanmak yerine art niyetli kullanmaya devam eden çok sayıda suç örgütü var. Her ne kadar gerekli tüm önlemler alınsa da bir açık tespit ediliyor ve bunun üzerinden devam ediyorlar. Yalnızca İngiltere’de değil, ülkemizde de buna benzer olayların sayısı bir hayli fazla.

Kara para aklama ve suç örgütlerini besleme işlemlerinin yanı sıra vergi kaçakçılığı konusu da yine en önemli sorunlardan bir tanesi. Neyse ki vergi düzenlemeleri için gerekli adımlar atıldı ancak suç örgütlerinin para aktarımında ne yazık ki bir önlem ya da güvenlik unsuru söz konusu değil ve bu da en büyük handikaplardan bir tanesi.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu