Kripto Para Haberleri

İngiltere Hükümeti Kendi Kripto Para Birimini mi Yaratacak?

Yeni dönemde hükümetlerin büyük bir kısmı kendi kripto para birimlerini yaratmayı hedefliyor ve İngiltere Hükümeti de bu tür bir gelişme ile karşımıza çıktı. Merkez Bankası ve Hazine ortak çalışması ile birlikte dijital para birimi oluşturmanın artıları ve eksileri araştırılacak ve bu araştırma doğrultusunda önemli bir adım atılacak.

E-pound ya da dijital banknot yaratmak adına atılan bu adımın olumlu sonuçlanacağını düşünüyoruz. Az önce de ifade ettiğimiz gibi günümüzde birçok hükümet, kripto para birimlerinden uzak kalmak istemiyor. Yaptırımların en önemli nedeni ise bu sürece resmiyet kazandırmak ve legal hale getirmektir. Kendi resmi paraları ile birlikte bunun çok daha kolay ve çok daha mümkün olacağını düşünüyoruz.

İngiltere, attığı bu adım ile birlikte belki de diğer ülkelere örnek olacak ve yakın gelecekte birçok ülkenin kendilerine ait resmi paraları olacak. Peki bu durum geleneksel varlıkları nasıl etkileyecek? Buna net bir yanıt vermek ya da ön görüde bulunmak emin olun hiç de kolay değil ve bizler de bekleyip göreceğiz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Brad Garlinghouse: Elimde Bitcoin tutuyorum, Bitcoin'i desteklerim

Sınır Ötesi Ödemeler Baz Alınıyor

Blockhain teknolojisinin kabul gören en önemli özelliklerinden bir tanesi de budur. Aslında Merkez bankası da tam olarak bu detayı hedef alıyor. Sınır ötesi ödemelerde herhangi bir sorun yaşanmaması ve bu ödemelerin daha hızlı ve güvenilir bir şekilde yerine getiriliyor olması da hükümeti harekete geçirmiş durumda.

Yalnızca İngiltere Hükümeti değil, an itibarıyla birçok hükümet dijital varlıkları kabul etti ancak yasaklar ve yaptırımlar konusunda ısrarcı davranan hükümetler de yok değil. Hindistan bunun en üzücü ve gerçek örneklerinden bir tanesidir. Yakın gelecekte Türkiye de buna benzer bir adım atabilir ve yasalarına devam ettiğini görüntüleyebiliyoruz.

İngiltere, örnek teşkil edecek bir adım attı ve ümit ediyoruz ki tüm gelişmiş ülkeler de İngiltere ile birlikte bu adıma ortaklık etsinler. Dijital varlıklar her daim kabul görecek para birimleri olarak karşımıza çıkıyor ve geleceğin para birimleri olarak lanse ediliyorlar.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu