Kripto Para Haberleri

İngiltere kripto para dolandırıcılarının peşinde

İngiltere’de kripto para dolandırıcılarının hükümetin FCA kurumu görevlileri tarafından takipte oldukları ortaya çıktı. Yaz aylarında 2.5 milyon dolardan daha fazla kripto para hırsızlığı yaşanması üzerine harekete geçen İngiliz yetkililer, ülkede kripto para sahiplerinin dikkatli olması uyarısında bulunmuş ve kripto paraların İngiliz Sterlini kadar güvenilir olmadığını ve her an çalınma riski olduğunu açıklamıştı. Ülkede, kripto para sahibi olmak isteyen insan sayısı son zamanlarda artarken, yetkililer ise kripto para dolandırıcılarının İngiliz vatandaşlarına saldırmasını engellemek için bazı çalışmalar düzenlemeye başladı. İngiliz vatandaşlarının korunması ve olası saldırılarda kendilerini korumak için kripto para sahiplerinin hükümetin kurumlarına bildiri yapması gerekiyor.

Hükümet gerekirse kripto para borsası ile iletişim kurabiliyor

İngiltere’de hükümetin yetkilileri, kripto para borsalarının dolandırıcılara izin vermemesini ve dolandırıcıların kripto para birimi sahiplerini dolandırmasını engellemek için çalışmalar düzenliyorlar. Son düzenlemeler henüz yeterli değilken, hükümet yetkilileri kripto para birimlerinin gelecekte sık sık kullanılabilecek olduğunu düşünerek bugünden siber saldırılara ve olası dolandırıcılıklara göz açtırmamak için çalışmalar düzenliyorlar.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bermuda Adaları'nda yeni dönem başlıyor

Henüz İngiltere’de kripto para sahibi olan kişi sayısının milyonlarla anılmıyor olması ve binlerce insanın kripto para sahibi olarak anılıyor olması FCA tarafından yapılan çalışmaların daha kolay olmasını ve aynı zamanda daha büyük soygunlar ve vakaların önüne geçiyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu