Kripto Para Haberleri

İngiltere kripto para düzenlemelerine başladı

İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi (FCA) tarafından kripto paralar ile ilgili atılacak yeni bir takım adımlar hakkında yeni bir yol haritası belirlendi. Yol haritasına göre İngiltere bu yıl sonunda kripto para ile ilgili yeni düzenlemeler yapmaya başlayacak ve bugünden bununla ilgili Mali Davranış Otoritesi (FCA) tarafından yeni bir yol haritası oluşturulmaya başlamış durumda. Bitcoin ve kripto paraları düzenlemek isteyen Mali Davranış Otoritesi (FCA), bugün yol haritası ile ilgili gerekli adımları atarken, henüz kesin olarak bu konuda neler olabileceği ve nasıl yasal kararların verileceği konusunda bilgi sahibi değil.

Bitcoin ve kripto paraların İngiltere’de çok fazla insan tarafından tercih ediliyor olması ve %10’luk bir orana sahip olan İngiltere’nin kripto para piyasasında önemli bir ülke olması Mali Davranış Otoritesi (FCA) tarafından yapılacak düzenlemeleri daha fazla önemli yapan etken.

FCA tarafından kripto paralar ile ilgili yapılacak olan düzenlemelerin en başında şirketlerin olası para aklama, olası terör örgütlerine yardım etmesinin önüne geçme bulunabilecek olsa da bunlar dışında kripto paraların gizliliğini kaldıracak olan ”borsalardan kripto para bilgilerini düzenli olarak yetki dahilinde isteme” konusunda düzenlemeler yapabilir. İngiltere geçtiğimiz hafta kripto para borsalarından tüm verileri talep etmiş ve kripto para gizliliğine büyük bir darbe vurmaya çalışmıştı. Bu karardan geri dönüş yapmayan Mali Davranış Otoritesi (FCA) ise bunun yasal hakları olduğunu resmi kanallardan yazılı bir şekilde açıklamıştı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Büyük Şirketler Blockchain ve Kripto Para Endüstrisine Katılıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu