Blockchain HaberleriKripto Para Haberleri

İngiltere Maliye Bakanı: Blockchain teknolojisi ticaret sorunlarını çözebilir

ABONE OL:

İngiltere Maliye Bakanı Philip Hammond, Brexit sonrasındaki sorunlara odaklanan ülkesinin zincir teknolojisi ile İrlanda sınırındaki ticaret sorunlarına bir çözüm yolu olabilecek olduğunu açıkladı. Yerel olarak bazı ticaret sorunlarının AB’den ayrılma süreci (Brexit) sonrasında fazlası ile meydana gelebilecek olduğunu ve bunları en kısa süre içerisinde çözecek adımlar atacaklarını belirterek, sözlerine ”en kısa süre içerisinde bu sorunları çözecek teknolojiler ve adımları kullanacağız. Bu teknolojiler arasında Blockchain teknolojisini İrlanda sınırındaki ticaret sorunlarını aşmak için kullanabilecek olduğumuzu tahmin ediyorum.” dedi.

İngiltere’nin hali hazırda onlarca farklı sorun ile karşı karşıya olduğunu ve kendi kendine kararlar aldığından dolayı AB ile anlaşmak konusunda birçok problem yaşayabilecek olduğunu düşünen Avrupa Birliği ise Brexit sürecinin İngiliz halkına iyi anlatılmadığını ve sorunların kendileri için değil ancak İngiltere tarafı için son derece fazla olacağından emin olduklarını ifade ediyor. ABD’nin üst düzey müttefiki İngiltere, gerek AB konusunda kararları, gerek diğer ticari konulardaki kararlarını ise ABD ve kendi içerisinde ortak bir şekilde alıyor.

İngiltere yaşanacak olan brexit ticaret sorunlarında blockchain teknolojisini irlanda sınırındaki sorunlar için etkin bir şekilde kullanabilir ve bu sorunları gidermek için kullanılacak olan bu teknolojinin başarılı olması ve işe yaraması durumunda diğer sorunları gidermek içinde kullanabiliriz. bunu zaman gösterecek ve bizim atacak olduğumuz ticaret adımları sonrasında belkide hiçbir adım atılmasına gerek bile kalmadan ab ile yaşanacak olan ticari ve ekonomik sorunlar kendiliğinden otomatik olarak çözülebilecek.

-İngiltere Maliye Bakanı Philip Hammond-

İngiltere’nin maddi olarak çok güçlü olmasına rağmen AB’den çıkış sonrasında yaşayabilecek olduğu ekonomik problemlerin boyutlarının tarih boyunca İngiltere için olmadık seviyelere kadar çıkması öngörülüyor ve bu problemleri Blockchain teknolojisinin çözmesi mümkün değil.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Blocktack, Madencilik Uygulamasını Durdurdu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu