Bitcoin Haberleri

İngiltere Polisi Esrar Çiftliğine Baskın Yaptı, Kripto Para Madenciliği Tesisi Buldu

İngiltere Polisi, İngiltere’nin West Midlands bölgesinde şüpheli bir kenevir çiftliğine baskın yapmaya gittiğinde büyük miktarda Bitcoin madencilik cihazı buldu. 18 Mayıs’ta İngiltere polisi West Midlands bölgesindeki bir yerin esrar çiftliği olarak kullanıldığına dair istihbarat aldıktan sonra Birmingham’daki bir sanayi alanında arama emri çıkardı. Departman bir basın açıklaması yaptı ve günün farklı saatlerinde binayı ziyaret eden çok sayıda kişinin raporlarını aldığını belirtti.

Yetkililer siteye vardıklarında binadan gelen havalandırma kanalları ve kablolar buldular. Ayrıca, drone kullanarak yukarıdan, genellikle klasik bir kenevir fabrikasıyla ilişkilendirilen önemli bir ısı kaynağı olduğunu ettiler. Ancak binaya girdiklerinde, büyük havalandırma kanallarına bağlı fanlarla birbirine bağlanmış yaklaşık 100 bilgisayardan oluşan devasa bir kripto para madencilik tesisi buldular.

İngiltere Polisi Esrar Çiftliğine Baskın Yaptı, Kripto Para Madenciliği Tesisi Buldu –

Kaçak Elektrik Kullanmışlar

Polis yetkilileri tarafından yayınlanan resimler, iddia edilen Bitcoin madenciliği operasyonunda kullanılan bilgisayar ekipmanının çok sayıda parçasını gösteriyor. Bitcoin madenciliği yüksek güçlü özel bilgisayarların kullanılmasını gerektirdiğinden dolayı madencilerin ana şebekeden binlerce sterlin değerinde elektrik çaldığı tespit edildi. Şebeke operatörü Western Power Distribution ile yapılan araştırmalarda da elektrik kaynağına yasadışı bir bağlantı olduğu bulundu.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Fiyatı Parabolik Yükseliş Trendini Kırdı

Polis Şefi Açıklamalarda Bulundu

İngiltere Sandwell polis şefi Jennifer Griffin, keşfin kesinlikle bekledikleri gibi olmadığını söyledi. Devam ederek; “Kenevir yetiştirme düzeneğinin tüm özelliklerine sahipti ve bunun West Midlands’de karşılaştığımız bu türden ikinci kripto para madenciliği olduğuna inanıyorum.” dedi.

Ekipmanlara El Konuldu Ama Kimse Tutuklanmadı

Yetkililer Bitcoin madenciliği ekipmanlarına el koydu ve Suç Gelirleri Yasası uyarınca kalıcı olarak madencilik tesisini kapatabilirler. Jennifer Griffin ayrıca, emri yerine getirdikleri sırada tesiste kimsenin olmadığını ve şu ana kadar herhangi bir tutuklama yapılmadığını bildirdi. Ancak Jennifer Griffin kripto para madenciliği tesisin sahibiyle konuşacaklarını söyledi. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin madenciliği Birleşik Krallık’ta yasa dışı bir faaliyettir.

İlgili İçerik: Kripto Paralara Yaptırım Uygulanırsa Ne Olur?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu