Kripto Para Haberleri

İngiltere Reklam Gözlemcisi, ‘Yanıltıcı’ Kripto Reklamlarını Azaltacak

Birleşik Krallık reklam gözlemcisi Advertising Standards Authority (ASA), kripto para yatırımlarını teşvik eden yanıltıcı reklamlara son vereceğini açıkladı. Kuruluş, finansal pazarlama departmanında “kırmızı alarm” önceliği olarak kripto para kampanyalarına yer verecek. Kuruluş, gelecekte şirketlerle iletişime geçerek ve uyarılar yayınlayarak bu reklamlar konusunda daha proaktif olacağını iddia ediyor.

İngiltere Reklam Gözlemcisi, Kripto Kampanyalarında Dikkati Artıracak

İngiltere reklam gözlemcisi, ülkede kripto para kampanyalarının nasıl yürütüldüğünden memnun değil. Reklam Standartları Otoritesi o söyledi sertleştirmek ‘yanıltıcı’ kripto para reklamlar çökertmeye standartlarını. Sonuç olarak, düzenleyici tarafından yayınlanan standartlara uymayan herhangi bir reklam yayından kaldırılacaktır. ASA Şikayet ve Soruşturma Direktörü Miles Lockwood şunları söyledi:

Bunu bizim için kesinlikle çok önemli ve öncelikli bir alan olarak görüyoruz. Sorunları bulduğumuz yerde sert ve hızlı bir şekilde çökeceğiz.

Ajans, kripto para birimi pazarlama kampanyalarını kırmızı alarm önceliği olarak belirledi ve kripto ile ilgili her türlü reklamın gözetimini artıracak. Kurallarına göre, bu reklamların çoğu düzenleyici tarafından istenen koşulları karşılamamaktadır. Bununla birlikte, ASA, üçüncü şahıslara karşı hareket etmek için çoğunlukla tüketici şikayetlerine güvenmektedir. Ancak şimdi düzenleyici, sosyal medyada bile bu pazarlama faaliyetlerinin gözetiminde daha proaktif bir rol oynayacak.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

ASA Mali Şikayetler Lideri Louise Maroney şunları söyledi:

Şimdiye kadar tam olarak ele alamadığımız bazı medya türlerinin olduğunun farkındayız.

Kafa Karıştırıcı Kurallar

kripto reklam

ASA, kripto para birimlerinin potansiyel perakende yatırımcılar için daha popüler hale gelmesiyle halkın gözüne girdi. Bu nedenle, ajans harekete geçti Luno, bir kripto para ticaret uygulaması, Mayıs ayında tüm Londra genelinde toplu taşıma reklam sergiledi. O sırada ASA , diğer reklamların “bitcoin yatırımının basit veya erişilebilir olduğunu ima ederek tüketicilerin deneyim veya saflık eksikliğinden sorumsuzca yararlanmadığından” emin olmak için firmayı aradı.

İlginizi Çekebilir: Kripto Paralara Yaptırım Uygulanırsa Ne Olur?

Sorun şu ki, çoğu zaman bu kurallar kripto alanındaki oyuncuların istediği kadar basit değil. Luno’ya göre, bu netlik eksikliği, bu kampanyaları yürüten kripto para birimi şirketleri için sorunlara neden oluyor. Luno’nun CEO’su Marcus Swanepoel o sırada şunları söyledi:

Dürüst olmak gerekirse, bu reklamların iyi olduğu izlenimi altındaydık.

FCA , Haziran ayında, reklamlar sonucunda kripto para satın alan tüketicilerin satın alma işleminden pişmanlık duyma olasılığının çok daha yüksek olduğunu belirten bir araştırma notu yayınladı.

Birleşik Krallık reklam düzenleyicisinin kripto para reklamları konusundaki eylemleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu