Kripto Para Haberleri

İngiltere’de bir PUB kripto para ile ödeme kabul etmeye başladı

BrewDog isimli şirketler grubu tarafından Londra’da açılan bir PUB, insanların kendilerine ödeme yapmak için kredi kartı veya fiziksel para kullanmalarına gerek olmayacak olduğunu, artık kripto para ile ödeme seçenekleri sunmaya başladıklarını açıkladı. Londra’da kurulan bu PUB, insanların istedikleri ödeme türünü seçmelerini sağlayacak olduklarını ve kripto paralar konusunda farkındalık yaratmak ve insanların isteklerine yanıt vermek için bu yolu tercih etmeye başladıklarını açıkladı. ABD dahil dünyanın gelişmiş birkaç ülkesinde sadece kripto paraların geçerli olduğu giyim dükkanları ve benzeri mağazalar açılmış olmasına rağmen hem kripto para, hem diğer ödeme yöntemlerini aynı anda sunan bir PUB daha önce BrewDog tarafında açılana kadar yoktu.

Bu adım ile birlikte en fazla dikkat çeken PUB olmaya aday olan BrewDog şirketler grubunun PUB’ı, İngiltere’de de kalite açısından son derece ilgi görebilecek düzeyde olduğu belirtildi. Londra merkezli olarak kurulan PUB’a 18 yaş ve üzeri herkesin rahatlıkla içki içebilecek ve eğlenebilecek oldukları belirtirken, sadece Bitcoin değil, Bitcoin Cash ve diğer kripto para birimlerinden herhangi birisi ile de ödeme yapılabilecek olduğu açıklandı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Sanal para sektörüne büyük darbe! 2011'den beri 7,6 milyar dolar hacklendi

Daha çok artabilir

BrewDog tarafından başlatılan bu adım sonrasında İngiltere merkezli olan gece kulüplerinde de bu adımın başlayabilecek olduğu, PUB ve restoranlar tarafından da benzer olarak kripto paralar ile ödeme kabul edilebilecek olduğu iddia edildi. Henüz daha İngiltere’de mağazalar ve restoranlar kripto paraların anlık fiyat değişimleri dolayısı ile ve kayıp endişesi yaşamamak, güvenlik konusu ve vergi konusunda belirsizliklerden ötürü kesin olarak ödeme seçenekleri arasına kripto paraları eklemiyor. Türkiye’de ise durum benzer olarak neredeyse 1-2 yer dışında hiçbir mağaza ve restoran kripto paralar ile ödeme kabul etmiyor ve alternatif ödeme seçeneklerini kullanıyorlar.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu