İngiltere’den kripto para düzenlemesi için ekip

1 Dakikada Okunabilir


9 Mayıs 2019 tarihli resmi bir açıklamada, İngiliz özel hukukunda dijital varlıkların statüsünü belirlemek için İngiliz hükümetinin önderliği ekibi liderliğinde ülkedeki yetkililer ile yeni bir çalışma başlatıldığı açıklandı. İngiltere, dünyada kripto paraların daha fazla yayılabileceğini ve insanların bu kripto para birimlerini gelecekte çok fazla tercih edebilecek olduklarını düşündüğünden ötürü bazı yeni düzenlemeler yapmak istedi.

Ülke, kripto para birimleri konusunda sürekli olarak yeni bazı çalışmalar yaparken, yeni başarılı çalışmaların ne zaman başlayacak olduğu hakkında ise hükümet yetkilileri tarafından basına açıklama yapılmadı. Kripto para birimlerinin ülkede daha fazla değer görmesi ise ülkenin bu yeni adımların birkaçını hemen bugünden atmasının ilk nedenlerinden birisi olarak gösteriliyor.

Açıklamaya göre, blok zinciri sektöründeki mevcut yasal belirsizlik, yatırımcıların Birleşik Krallık Yetki Alanı Görev Gücü (UKJT) tarafından kripto para birimleri konusunda isteksiz olmalarının ana nedeni olarak gösteriliyor.

İngiltere ve Galler Yargı ve Teknoloji Komisyonu ile birlikte teknik ve hukuk uzmanları, LawTech Delivery Panel’in (LTDP) şu anda faaliyet gösteren altı görev kuvvetinden biri olan UKJT tarafından bir araya getirildiler ve ortak bir ekip ile çalışmaya başladılar. İngiltere yönetiminin kripto paralar konusunda farklı ve yeni adımlar atmak üzere yeni düzenlemeler yapması ülke için ve ülkenin geleceği için çok önemli.Yasaların izin verdiği kadar değil, yeni kararlar ve yeni yasal önlemler ile İngiltere bunu başarabilir.


error: Kopyalama Engellendi!