Kripto Para Haberleri

İngiltere’den kripto para yatırımcılarına şok uyarı geldi! Tüm paranızı kaybetmeye hazırlanın

Kripto para piyasası kadar değişken bir varlığa yatırım yapmak her zaman bir risktir. İngiltere Finansal Davranış Otoritesi (FCA) kripto para yatırımcılarını tüm paralarını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya oldukları konusunda uyardı. Analistlere göre, kripto para yatırım riskleri artan dolandırıcılıklar ile birleşiyor.

Son birkaç gün içinde kripto para piyasaları çok oynaktı. 12 Ocak’ta Bitcoin yaklaşık %20 değer kaybetti. BTC 41.950 dolara çıktıktan sonra 30.000 doların altına düştü. Bu düşüşte İngiliz uzmanlar, kripto paralar ile ilgili yatırımların çok yüksek derecede riskli olduğunu söyledi.

kripto-para-borsa

İngiltere Finansal Davranış Otoritesi (FCA):

Tüketiciler bu tür ürünlere yatırım yaparsa, tüm paralarını kaybetmeye hazırlıklı olmalıdır.

FCA, kripto paraların yüksek riskli spekülatif yatırımlar olduğunu ve kripto paraları satın alan kişilerin neye yatırım yaptıklarını, yatırımları ile ilgili riskleri ve geçerli olan her türlü yasal korumayı anlaması gerektiğini belirtti.

Finansal analist Laith Jalaf, Bitcoin’in ani büyümesinin bir piyasa balonu olabileceğini kabul etti.

Laith Jalaf:

Düzenleyiciler kripto paralardan zaten var olan dolandırıcılık faaliyetleri ve ödülleri öne çıkararak kripto paraların potansiyelini vurgulayan pazarlama taktikleri ile düzenlenmemiş şirketlerin birleşmesinden açıkça endişe duyuyor.

Bitcoin mi Altın mı?

Son Dakika Altın fiyatları düşecek mi?-8ayar-altın

Kripto paralarda gelecek gören kişilerde vardır. JPMorgan analistleri kısa süre önce Bitcoin’in 146.000 dolara yükselebileceğini ve alternatif bir para birimi olarak altınla rekabet edebileceğini söyledi. Böyle bir şeyin olması için Bitcoin yatırımları 2,7 trilyon dolarlık özel sektörün altın yatırımı ile eşleşmesi ve böylece Bitcoin’in piyasa değerinin 4,6 kat artması gerekiyor

2020’nin başında Bitcoin’in ortalama fiyatı 7.300 dolardı ve lider kripto para 2020’yi 29.000 doların üzerinde kapattı. Bu, son 12 ayda yaklaşık %300’lük büyümeye den geliyor. Bitcoin sadece Aralık ayı başlarında yaklaşık 19.000 dolar değerindeydi ve bir ayda %53 oranında değer kazandı. Daha sonra 7 Ocak’ta Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41.950 dolara çıktı ve bundan sadece birkaç gün sonra 30.000 dolara düştü. Şimdilik, BTC başına 32.000 ila 36.000 dolar arasında sıkışık bir aralıkta işlem görüyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu