Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri

İngiltere’nin kripto para borsalarına müdahalesi eyleme dönüşebilir

İngiltere vergi dairesi bugün aldığı bir karar sonucunda kripto para borsalarından tüm verileri talep ettiklerini resmen bildirdi. İngiliz vergi kurumunun bu adımını yasal olarak açıklamış olması ise akıllara ”ya diğer ülkelerde İngiltere gibi hareket ederse ne olur?” sorusunu sordu. Bitcoin ve diğer tüm altcoin alım ve satışlarına dair veriler ve tüm hesap bilgi ve verilerinin İngiltere vergi dairesi tarafından ele geçirilecek olması ve bunun ardından vergi cezalarının yazılabilecek olması ise kripto para ile para aklayan ve vergi kaçıran İngiliz vatandaşlarını paniğe sürükledi.

Bazı vergi kaçıran İngiliz vatandaşlarının foyası ortaya çıkacağından ve binlerce Sterlin ceza verilecek olmasından korktukları için bazı İngiliz vatandaşları bundan sonrası için kara para aklama ve vergi kaçırma gibi konularda artık İngiliz vatandaşlarının kripto para borsalarını kullanamayacak olduklarını, bunun yerine kendilerine ait yeni yöntemlere başvurmaları gerekebilecek olduğuna dair yazılar paylaştı.

İngiltere’nin bu kararından sonra en büyük sorun ise bu durumun ülkedeki kripto para sahibi olan %10’luk azınlığın eylem yapması durumuna dönüşmesi ve tüm dünyada bu tür bir eylemin daha fazla hükümetin tepkisini çekerek daha fazla kripto para borsalarından veri talep edilmesine sebep olabileceği yönünde oldu. İngiltere’nin kripto para borsalarından bu tür verileri talep etmesi yasal olsa da Libra’nın da İngiltere benzeri tüm bilgileri görecek olmasının hükümetleri endişelendirmesinde asıl sebebin bu olduğu ifade edildi.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  ConsenSys, Yedi blockchain Projesine 175 Bin Dolar Verdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu