Anasayfa NFT Instagram’da NFT’ler Bu Tarihte Test Edilecek

Instagram’da NFT’ler Bu Tarihte Test Edilecek

NFT

Meta CEO’su Mark Zuckerberg'e göre şirket Instagram’da dijital koleksiyonları ve NFT'leri test etmeye başlayacak.

Instagram’da NFT’ler Bu Tarihte Test Edilecek

Meta CEO’su Mark Zuckerberg'e göre şirket bu hafta Instagram'da dijital koleksiyonları ve NFT'leri test etmeye başlayacak.

Instagram'daki içerik oluşturucular ve koleksiyoncular, Twitter gibi diğer sosyal medya platformlarının son aylarda yaptığı bir harekete benzer bir şekilde artık NFT'leri profil resmi olarak kullanabilecekler.

Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, kesin bir tarih vermese de benzer bir özelliğin yakında Facebook'a da geleceğini doğruladı. 

Meta Ağlarına NFT’ler Geliyor

İçerik oluşturucuların, işletmelerin ve özel kullanıcıların kendi filtrelerini oluşturmasına olanak tanıyan ücretsiz bir stüdyo olan Spark AR aracılığıyla Instagram Stories'de artırılmış gerçeklik NFT'lerini kullanmalarına da izin verilecek. Meta CEO'suna göre bu hareket, yaratıcıların dijital sanatı fiziksel odalara ve alanlara yerleştirmesine izin verecek.

Instagram’da NFT’ler Bu Tarihte Test Edilecek

Haberler Meta'nın Ethereum, Polygon ve Solana NFT'lerini destekleyeceğine dair bir hafta sonu spekülasyonunun ardından geldi. Şirket kısa bir süre önce, şirketin Metaverse bölümü Reality Labs için 2022 ilk çeyrekte 2,9 milyar dolarlık zarar bildirdi ve bu parayı şirketin Metaverse çabalarına yeniden yatırdı.

Bugün Meta şirketi sanal ve artırılmış gerçeklik için donanım satmak üzere ilk fiziksel mağazasının kapılarını resmi olarak açtı.

Şirketten yapılan açıklamada, “Meta mağazasındaki tüm donanım ürünlerimizle uygulamalı deneyim elde edebileceksiniz. Her şeyle etkileşime geçmenizi istiyoruz. Eşyaları toplamanızı istiyoruz. Bunu hissetmenizi istiyoruz.” dedi.

Instagram’da NFT’ler Bu Tarihte Test Edilecek içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)