Coin Rehberi

IOTA (MIOTA) Nedir, Nasıl Alınır?

Iota, bu sektörde yer alanların ismini çok sık duyduğu dijital varlıklardan biri. Basit bir tanım yapacak olursak eğer: Nesnelerin sektöre yönelik faaliyetlerini ortaya koyan ve aynı zamanda merkeziyetsiz, ölçeklenebilir ve daha da önemlisi işlem ücreti talep etmeyen bir dijital varlık ile karşı karşıyayız.

Tangle teknolojisini tercih eden bir dijital varlık ve onu ön plana taşıyan en önemli hususlardan bir tanesi de budur. Nasıl alınır sorusuna az sonra kendi balığı içerisinde daha geniş kapsamlı bir yanıt vereceğiz.

IOTA (MIOTA) Ne İşe Yarar?

‘’Nesnelerin interneti’’ mottosu ile yolan çıkan iota, teknolojik cihazların karşılıklı iletişim desteği ile birlikte ok daha faydalı ve çok daha kullanılabilir olmasını hedefliyor ve aslında tam olarak da bu işe yarıyor.

Nesneleri daha işlevsel hale getirebilmek ve bu hayali gerçeğe dönüştürmek gibi bir hedef ile yola çıkıldı ve an itibarıyla bu konudaki en başarılı projelerden biri olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor.

IOTA (MIOTA) Nereden Alınır?

Hesap onayına ihtiyaç duymadan işlem yapabileceğiniz Binance, iota alım satım işlemlerine izin veren borsalardan biri. Güvenilir ve popüler bir marka olduğu için bu ismi bizler de tavsiye etmek isteriz. Binance üzerinden dilediğiniz an iota satın alabilir ve günlük 2 BTC’ye kadar da çekim yapabilirsiniz.

IOTA-(MIOTA)
IOTA (MIOTA) Nedir, Nasıl Alınır? - Koinbox.net

IOTA (MIOTA) Nasıl Alınır?

Dünya borsa piyasalarını kullanarak sizler de işlemlerinizi BTC/IOTA, ETH/IOTA veya USDT/IOTA şeklinde yapabilirsiniz. Türk Lirası varlığı ile doğrudan alım söz konusu değil ancak BTC’ye çevirdiğiniz varlıklarınız ile birlikte aynı tutar karşılığında iota satın alma işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

IOTA (MIOTA) Kurucusu Kim?

2015 yılında ‘’David Sønstebø, Sergey Ivancheglo, Segei Pupov, Dominik Scheiner’’ isimlerinin projelendirdiği ve piyasaya sürdüğü bir dijital varlık. Almanya’da kurulduğunu da hatırlatmak isteriz.

IOTA (MIOTA) Neden Artıyor?

Son dönemde artan talep ve gösterilen ilginin yanı sıra samsung ve Cisco gibi büyük markalarında iş ortaklığına bağlı olarak da bu artış gündeme geldi ve mantıklı kabul ediliyor. Bu ortaklık içerisinde Volkswagen gibi markalar da var. Dünya devi markaların iota teknolojisini tercih ediyor olması ve iş birliği sağlamaları da haliyle artışın altında yatan en büyük nedenlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

IOTA (MIOTA) Hangi Ülkenin?

Az önce de ifade ettiğimiz gibi Iota, Almanya menşeli para birimlerinden bir tanesidir.

IOTA’da David ile Yollar Ayrıldı

Iota, sizlerin de bildiği gibi açık kaynaklı bir platform ve geliştirmeleri de her daim desteklediklerini ifade etmek gerekiyor. Kurucu ortaklardan biri olan David, ne yazık ki vakfın beklentilerine yanıt vermediği için karşılıklı bir veda söz konusu oldu. ‘’David’in eylemleri, Vakfın neyi temsil ettiğini yansıtmıyordu ve olmayı arzuladığımız platform ile uyumluluk göstermediği birkaç örnek vardı.’’ Şeklinde bir açıklama sonrası ile yolların ayrıldığı duyuruldu.

Bu haber ıota’nın grafiklerine olumlu ya da olumsuz bir şekilde yansımadı ancak önemli bir karar olduğunu düşünüyor ve sizinle de paylaşmak istiyoruz.

IOTA-(MIOTA)
IOTA (MIOTA) Nedir, Nasıl Alınır? - Koinbox.net

IOTA (MIOTA) Fiyatı

Iota an itibarıyla TL ve Dolar olarak karşımıza çıkıyor.

IOTA (MIOTA) Piyasa Değeri

Piyasa Değeri: Dolar

Haftalık Değişim: %1,59 %-0,97

Aylık Değişim: %-4,71 %-4,48

Yıllık Değişim: %88,94 %143,87

1 IOTA (MIOTA) Kaç TL?

Güncel olarak 1 iota şu anda Türk Lirası

1 IOTA (MIOTA) Kaç Dolar?

IOTA güncel olarak Dolar.

IOTA (MIOTA) Yükselir mi?

Iota, kripto para borsasının en kıymetli varlıklarından biri ve az önce de ifade ettiğimiz gibi büyük markalar ile yaptığı anlaşmalar neticesinde gösterilen ilgi de her geçen gün biraz daha artıyor. Bu ilgi, grafik yükselişini de gözler önüne seriyor. Iota, devam eden yükselişini sorunsuz bir şekilde sürdürecek gibi görünüyor ancak beklenen düşüş için de hazırlıklı olmakta fayda var.

IOTA (MIOTA) Madenciliği Nasıl Yapılır?

IOTA-(MIOTA)
IOTA (MIOTA) Nedir, Nasıl Alınır? - Koinbox.net

Tangle sisteminde yer alan kullanıcıların her birinin aynı zamanda birer madenci olduğunu belirtmek gerekiyor. Madencilik yaparak kazanç elde edebileceğiniz kripto paralardan bir tanesidir. Ağın kendini düzenliyor olması ve bununla birlikte kullanıcıların işlemleri kendi başına onaylıyor olması da aslında her kullanıcıyı gerçek bir madenci ve üretici haline getiriyor. Iota’yı farklı ve tercih edilir hale getiren en önemli hususlardan bir tanesi de kesinlikle budur.

Bunun iyi ya da kötü bir şey olup olmadığını bilmiyoruz ancak madencilik yapabileceğiniz ve bundan kazanç elde edebileceğiniz konusunda hem fikiriz.

IOTA (MIOTA) Geleceği

Kripto para dünyasında yer alan ve işlemlerine devam eden birçok yatırımcının aşina olduğu bir isim: Iota. Kesinlikle geleceği var ve hatta 2020 sonrası büyük bir çıkış yakalayacağı ifade ediliyor. Makalemizde de söz ettiğimiz gibi nesnelerin interneti teknolojisi kısa süre içerisinde büyük bir ilgi ile karşı karşıya geldi ve bu durum iota’nın geleceği hakkında fikir edinmenize ve en azından ön görüde bulunmanıza da yardımcı olacaktır.

IOTA (MIOTA) Twitter Adresi

127 bin kişinin takip ettiği IOTA fenomen hesaplarına ulaşmak isterseniz eğer sizler de https://twitter.com/iotatoken?lang=tr bağlantısını kullanabilirsiniz.

IOTA-(MIOTA)
IOTA (MIOTA) Nedir, Nasıl Alınır? - Koinbox.net

IOTA (MIOTA) Analist Yorumları

  • John Macafee, iota’ya çok fazla şans vermiyor ve büyümesinin yıl içerisinde %10 oranında azalacağını dile getiriyor. Kripto para dünyasını takip edenler bu ismi de yakından tanıyor olacaktır. aslında iota piyasaya çıktığı günden bu yana genellikle olumsuz yorumları ile gündeme geldi ancak haklı çıktığı anların sayısı da bir hayli fazla.
  • Vitalik de iota hakkında çok olumlu konumuyor ve Tangle teknolojisinin internet sistemleri için doğru bir tercih olmadığını ifade ediyor. Hal böyle olunca 22021 yılında iota’nın geri planda kalacağı ve düşüş sergileyeceğini ön görüyor.

IOTA (MIOTA) Ne Zaman Çıktı?

2015 yılında gündeme gelen ve kısa süre içerisinde piyasaki yerini alan kripto para, David Sønstebø, Sergey Ivancheglo, Dominik Schiener ve Serguei Popov isimlerini de bizimle tanıştırdı. Yakın zamanda david ile yollar ayrıldı ve bunun haberini de sizinle paylaştık. Hali hazırda vakıf desteği ile birlikte büyümeye ve geliştirilmeye devam ediyor. Nesnelerin interneti mottosu ile adım attıkları bu rekabet dolu yolda iyi işlere imza attıklarını da hatırlatmak isteriz. Ayrıca büyük markalar ile yapılan ortaklıklar ve iş birlikleri de iota’nın fiyatını arttıran ve onu daha tercih edilir hale getiren önemli gelişmelerden bir tanesidir ve bu da geleceğine dair fikir edinmemize yardımcı olacaktır.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu